Tartus tegutsev Erkmaa Korvpallikool sai teist päeva järjest võtta mõõtu suurklubiga - kui päev varem pusiti kui võrdne võrdsega Serbia meistri Belgradi Crvena Zvezda vastu, siis teisipäeval astus vastu Venemaa uhkus Moskva CSKA.

Treener Aivo Erkmaa juhendatavad Erkmaa KK noored alustasid mängu hästi ja hoidsid seisu tasakaalus terve esimese poolaja vältel. Avaveerandaja järel juhtis CSKA järelkasv 21:19, poolajaks olid nende edunumbrid 37:35.

Teise poolaja alguses jätkati kohtumist tasavägises rütmis kuni kolmanda veerandaja keskpaigani. Sealt edasi ilmutasid eestlased taas füüsiliselt tugevama vastasega väikeseid ebakindluse märke, sagenesid pallikaotused ning kaotati mängurütm. Otsustavale neljandale perioodile mindi vastu küll seisul 54:63, kuid viimasel kümnel minutil dikteerisid kohtumist täielikult Venemaa meistrid, kes vormistasid võidu lõppskooriga 87:64.

"Oleme füüsiliselt nõrgemad," tõdes Aivo Erkmaa. "Kõige olulisem märksõna on lauavõitlus - jäime selles elemendis alla ja paraku on lauavõitlus üks otsustavamaid tegureid korvpallimängus. Tuleb tunnistada, et kaotasime väga hea klassiga meeskonnale."

Erkmaa KK parimaks tunnistati mängus CSKA-ga Tom Kaldre. Kolmandal veerandajal viie veaga platsilt lahkuma pidanud meeskonna üks liidreid jõudis selleks hetkeks visata 21 punkti, võtta maha üheksa lauapalli ja jagada seitse korvisöötu. Hugo Erkmaa toetas meeskonda 14 punkti ja kuue lauapalliga.

Moskva CSKA rivistuses kogusid kahekohalise punktisaagi neli mängijat, kellest edukamatena tõid Edkhan Akhmedov 27 ja Ivan Kuzub 16 punkti.

"Champions Cupi" alagrupimängud kulmineeruvad Moskvas kolmapäeval, 5. detsembril. Erkmaa KK läheb kokku samuti kaks esimest mängu kaotanud (50:75 CSKA-le ja 68:82 Crvena Zvezdale) Asvel Basketiga Prantsusmaalt. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 13.00.

Sõltumata homse matši tulemusest jätkavad nii eestlased kui ka prantslased heitlusi 5.-8. kohale. Nelja tugevama hulka jõudsid lisaks A-alagrupi kahele paremale Moskva CSKA-le ja Belgradi Crvena Zvezdale samuti B-alagrupis seni täisedu kahe võiduga püsiv Š. Marciulionis BA Leedust. Häid võimalusi evib esinelikusse pääsuks samuti Läti meister Riia DSN.

Statistilistes edetabelites mahuvad paremate hulka paar Erkmaa KK mängijat.

Tom Kaldre on 1. kohal korvisöötude (keskmiselt 7,5) jagajate hulgas, 2. kohal vabaviske tabavuses (14/11 ehk 78,6%), 3. kohal 2-punktivisete tabavuses (17/11 ehk 64,7 %) ja 4. kohal üldise visketabavuse (19/12 ehk 63,2%) arvestuses.

Hugo Erkmaa on 2. kohal kaugvisete tabavuses (25/9 ehk 36%) ja jagab 4. kohta paremate punktiviskajate pingerivis (keskmine 21,5 punkti).