Cesis alustas maa-ala kaitsega, eestlannade esimesed kombinatsioonid ei toiminud ning sihik oli vägagi paigast. Vastastel õnnestus peaaegu et kõik, esimesel veerandajal visked 16st 10. Veerandaeg 24:9, laud Cesisele 12-5, 1182 naistel kuus pallikaotust.

Mäng kadus teisel veerandil

Teisel veerandajal jätkas Cesis lihtsate korvide saamist, kiiretest, vaheltlõigetest ning nagu sellest vähe oleks, hakkasid tabama ka pikkade kaugvisked. Iseloomulik esimesele poolajale oli näiteks episood, kus ründelaua tõi Cesisele 168 cm pikk Ilze Jakobsone.

Cesis mängis ladusat, kombinatsioonilist korvpalli, rõhuga korvi alla. Mida ei saa kahjuks öelda 1182 kohta. Üritust oli palju, aga õnnestumisi vähe. Kramp sees.

Cesis asus juhtima 36:16 ja võitis poolaja 42:22. Laud 22-11, korvisöödud 12-5, tabavus Cesise kasuks 60 vs 27 protsenti. 1182 parim avapoolajal oli Mailis Pokk 5 punktiga.

Teine poolaeg muutust ei toonud

Kuna kolmas veerand lõppes 15:15, võib vist öelda, et muutust mängu ei saabunud. Cesis jätkas mängimast kiiret, lihtsat, euroopaliku korpvalli ning 1182 jäi sedakorda kõiges maha.

Tuleb lihtsalt tunnistada, et kui SK Cesis on suutnud hooaja teises pooles paremaks minna, siis Eesti mullune hõbedanaiskond mitte.

Kui Cesis alustas neljandat veerandit 7:0 spurdiga (seis 66:37), oli pilt selge. Viimane veerand kuulus 1182-le 18:7.

Lõpuks kajastas jõudude vahekorda ka statistika: laud Cesisele 49-33, korvisöödud 21-12. Kahepunktivisked 49 vs 30 protsenti, kolmesed 42 vs 11 protsenti, vv 62 vs 69 protsenti.

Teises mängus tunnistas TLÜ Riia TTT paremust 48:81.

See tähendab, et Tallinna Ülikool ja 1182 Tallinn kohtuvad homme (so pühapäeval) omavahel, et selgitada ühisliiga pronksinaiskond.

Kahe Eesti tippklubi tänavune seis (koos karikafinaaliga) on kolm-üks 1182 kasuks. Ühisliiga kahe mängupäeva järel on raske järeldusi teha, kummal võiks olla homseks eelis. See, nagu ütles Annika Köster, tuleb ilmselt "üks ütlemata aeglane mäng..."

TTT-TLÜ mängust

Tallinna Ülikool alustas väga hästi ega lasknud TTT-l ennast mugavalt tunda. Esimesest veerandist jäi mängida 4 minutit kui TLÜ oli ees 6:5. Oleks iis saalis elekter ära läinud, saaks me sellest veel pikalt rääkida....

Mänguseis arenes aga omasoodu: 21:15 Cesise dust sai 36:21, ja 53:21. Mis tähendas, et ka selle mängupaariga saab otsad kokku tõmmata.

Võistkondlikult: TTT võitis laua 47-41, korvisöödud 11-10, pallikaotused 17-19. Kahepunktivisked 42 vs 23 protsenti (!), kolmesed 30 vs 36 protsenti, vv 69 vs 83 protsenti.

Individuaalselt: Ruta Veidere tõi TTT kasuks 17+10lp, Ieva Krastina 17 p; kaotajate poolel Oksana Miil 12+5+3, Kerttu Jallai 10+6lp ja Rachel Jones 9+5+3.