Miks sai TalTech E-korvpalliliigas Rapla vastu tehnilise kaotuse?

 (7)
Miks sai TalTech E-korvpalliliigas Rapla vastu tehnilise kaotuse?
Rapla ja TalTechi vaheline kohtumineFoto: Kuvatõmmis

Paf Korvpalli E-spordiliigas kolmapäeval peetud kohtumises alistas Rapla Avis Utilitas 61:51 TalTechi. Lõpp-protokollist vaatab TalTechi poolelt vastu hoopis 0:20 kaotus.

"TalTech kasutas mängijat, keda nad ei olnud varasemalt liigasse registreerinud," sõnas Eesti korvpalliliidu kommunikatsioonijuht Virgo Agan Delfile. "Joonas Järvelainen ei saanud isiklikel põhjustel osaleda ning tema asemel võttis TalTech mängu hoopis Hendrik Randveeri."

"Kuna tema aga liigasse registeeritud polnud, otsustasime vastavalt üldjuhendile määrata 0:20 kaotuse," sõnas Agan, lisades, et korvpalliliit võtab E-spordiliigat tõsiselt ning kõikide reeglite täitmist jälgitakse rangelt.

Eesti korvpalliliidu üldjuhendi punkt 12.8 sätestab, "kui klubi võistkond kasutab mängijat, kellel ei ole EKL-i poolt väljaantud kehtivat litsentsi või kelle litsents on EKL poolt peatatud konkreetse klubi võistkonna koosseisus mängimise kohta või kelle nime ei ole kantud mänguprotokolli, siis: a) kui sellist mängijat kasutanud klubi võistkond võitis, arvestatakse klubi võistkonnale tabelisse kaotus 0:20; b) kui sellist mängijat kasutanud klubi võistkond kaotas rohkem kui 20 punktiga, jääb mängu lõpptulemus jõusse; c) kui sellist mängijat kasutanud klubi võistkond kaotas vähem kui 20 punktiga, sellist talle tabelisse 0:20 kaotus; d) vale mängijat kasutanud klubi võistkonnale kantakse antud mängu eest turniiritabelisse 0 punkti."

Üldjuhendi kohaselt ootab teistkordsel eksimisel TalTechi ees E-spordiliigast kõrvaldamine.