Madridi Realis testimisel käinud Eesti noorkorvpallur viskas suurklubi eest 15 punkti

 (1)
Baltic Sea Basketball Cup
Gerrit LeheFoto: Jaanus Lensment

Detsembris Madridi Reali noortemeeskonna juures testimisel käinud 13-aastane korvpallur Gerrit Lehe sai suurklubi juurest väga põneva kogemuse ning loodab, et koostöö jätkub ka tulevikus.

Detsembri alguses harjutas Lehe neli päeva koos omavanuste poistega ning jäi nähtu-kogetuga rahule.

„Neile meeldib kõvasti joosta ja visata. Eestis ei lubata sellist mängu mängida. Alguses oli see harjumatu, kuid kohanesin kiiresti. Võhma mul on, olen harjunud palju jooksma. Lihvima pean veel põrgatamist ja viskeid," rääkis Lehe Rae Sõnumitele.

Vasakukäelise Lehe, kel õnnestus korra oma silmaga vaadata ka põhimeeskonna treeningut, hinnangul suutis ta Reali noortega mängida kui võrdne võrdsega. Enesekindlust lisas viimasel päeval peetud sõpruskohtumine aasta vanemate UB Villalba korvpalluritega. Real võitis 89:86 ja Lehe arvele kogunes 15 punkti.

„Lõpetuseks ütles treener, et jätkaksin samas vaimus,“ lausub Vaida põhikooli 7. klassi õpilane Lehe, kes käib kuus korda nädalas Audentese spordikoolis treeningutel. „Reeglite kohaselt võib korvpallis 14-aastaselt iseseisvalt mõnda teise riiki õppima ja treenima minna. Selle hooaja mängin Eestis lõpuni ja seejärel teeme uued otsused.“

Noore palluri isa Fredy sõnul võib koostöö Realiga vabalt jätkuda. "Kui kõik läheb plaanitult, jätkab Gerrit Realiga koostööd ka 2019. aastal. Klubiga liitumine on ajamahukas protsess ja sellest on veel vara rääkida.“