Treener Aivo Erkmaa juhendatud tartlased võitsid eestlaste siseasjaks kujunenud ülipõnevas finaalmatšis sadakonna pealtvaataja ees väljakuperemeeste Väike-Maarja KK/Virumaa PK meeskonda 38:34, teatab Eesti Korvpalliliit.

1998. aastal ja hiljem sündinud poistele peetud turniiri otsustav kohtumine kulges esimestest kuni viimaste sekunditeni kompromissitus heitluses. Avaveerandaeg kuulus 10:7 väljakuperemeestele, kes juhtisid ka veel poolajaks 16:14.

Murrang toimus mängus kolmandal veerandajal, mille tartlased kallutasid suuresti tänu 11 punkti toonud Carlos Jürgensi aktiivsele tegutsemisele enda kasuks 15:9 ja haarasid enne viimast kümmet minutit numbritega 29:25 juhtohjad. Viimane veerandaeg lõppes viigiliselt 9:9.

Ülejäänud samal päeval toimunud kohamängud lõppesid ühe poole ilmse paremusega — Panevežyse Antaris (Leedu) hõivas 56:32 võiduga SK Altiuse (Tallinn) üle kolmanda koha ning lätlaste omavahelises duellis lõi viiendaks platseerunud Ogre 45:24 Jurmalat.

Lurich Cupi sümboolsesse mängijateviisikusse valiti võitjate Erkmaa KK rivistusest Norman Räim ja Jürgen Sven Rahuoja, samuti Karl Soosalu (Väike-Maarja KK/Virumaa PK), Matas Juzeliunas (Panevežyse Antaris) ning Tomass Sparans (Ogre).

Turniiri korraldanud Erkmaa korvpallikool tänab kõiki, kes käesoleva aasta jõuproovile abiks olid: Väike-Maarja vald, AND1, Expert, Braun, Ruut Disain, Eesti kultuurkapital, Eesti kultuurkapitali Lääne-Viru ekspertgrupp, Hasartmängumaksu nõukogu, Duracell, Nike, OÜ Emekan.