Londoni olümpial ametis olnud korvpallikohtunikud teevad Eestis koolituse

 (1)
Londoni olümpia korvpalliturniir
AFP/Scanpix

Ajal, mil korvpallikoondised heitlevad EM-valikmängudel, ei istu klubidki niisama, vaid teevad ettevalmistusi algavaks hooajaks. Tallinnas, Audentese spordihallis peetakse sel nädalal turniiri Karukatus Cup 2012, kus osaleb kaheksa meeskonda ja mille raames koolitavad Euroopa tippkohtunikud nooremaid kolleege.

Turniir mängitakse 30. augustist 1. septembrini ja kaasa teevad kolm meistriliiga klubi Piimameister/Otto Rapla, TTÜ ning Tallinna Kalev, sel aastal meistriliigas debüteeriv KK Hito, mullune esiliiga võitja Balteco ning I liiga meeskonnad BC Kalev/Cramo, SK Marcus ning SK Rim/Tallinna Kalev.

30. augusti ajakava:

13.00 TTÜ - HITO
15.00 Piimameister Otto Rapla - BC Kalev Cramo
17.00 SK Rim/Tallinna Kalev - SK Marcus
19.00 Tallinna Kalev - Balteco

Juba teist aastat toimub Eestis kõrgetasemeline kohtunikekoolitus, kus koolitajateks on oma ala tipud Carl Jungebrand ja Sasa Pukl – mõlemad mehed mõistsid õigust äsja lõppenud Londoni olümpial, teenekas kohtunik ning FIBA kuulsuste halli kandidaat Costas Rigas, Euroliiga kohtunikud Peter Strikwerda ja Jakub Zamojski.

Turniiri toetavad Karukatus OÜ, Tallinna Linnavalitsus, Puukeskus, Radisson, Tulika takso, ajakiri Basketball, Delfi, Roi, Vivasport, Cleaningaid OÜ, Kadarbiku ja Eesti Korvpalli Liit.