Kohtumine sisaldas suuri muutumisi ja vahespurte. Esimene veerand kuulus Rootsile lausa 28:13, teisel veerandil leidis Eesti aga jõudu vahet tasakaalustada ning poolajale mindi külaliste 40:35 eduseisus. Lauas oli Rootsi avapoolajal üle, samuti tabasid külalised seitse kaugviset meie ühe vastu.

Kolmas veerand oli hea vaadata. Meie esindus võitis selle 25:17, seejuures Kristian Kullamäe läks hoogu, tabades lühikese ajaga 14 punkti. Viimasele veerandile vastu läks Eesti juba 60:57 eduseisus.

Ometi, neljas veerand algas muserdavalt. Rootsi läks viigiseisult 61:61 ette 71:61. Tagasi mängu toodi Kullamäe ja Matthias Tass. Tassi, Märt Rosenthali ja Kullamäe korvidest kahanes vahe neli minutit enne lõppu 72:75-le. 2.42 jäi mängida, kui Kullamäe kolmene viigistas seisu - 77:77.

Lõpp oli suuresti loterii. Minut enne lõppu viis Ron-Arnar Pehka Eesti punktiga juhtima, seejärel juhtus üht-koma-teist. Lõpuks oli Rosenthal see, kes kaheksa sekundit enne lõppu viigiseisult Eesti võidukorvi vormistas - 85:83. Lõpuks ka Eesti järelkasvukoondiselt üks kõrgema resultatiivsusega mäng. Teisalt - taolised tõusud ja mõõnad küllap teevad ka murelikuks.

Rootsi võitis laua 38:26, korvisöödud 17-17, pallikaotusi tegi Eesti 14 Rootsi 19 vastu. Kahepunktivisked Eesti kasuks 48 vs 40 %, kolmesed Eestile 64 vs 44 % (meil 11/7, vastasel 23/10), vabavisked Eesti kasuks 78 vs 72 %.

Kristian Kullamäe tõi 29p+3lp+3rs, Matthias Tass 22+10 lp, Sten Saaremäel 9+2+5, Ander Talu 6 ning Märt Rosenthal ja Ron-Arnar Pehka 5 punkti. Vastapoolel oli teist päeva edukaim Olle Lundqvist - 17+4+6.

Kuni 18-aastaste noormeeste EMi B-divisjoni turniir toimub 29. juuli-7. august 2016 Skopjes, Makedoonias. Enne seda osaleb koondis Balti matšil Klaipedas.