Kolmandal veerandil jäi Rauno Pehka ja Toomas Kandimaa juhendatav Eesti korduvalt kuue ja kaheksa punktiga taha. 26. minutil tõi Märt Rosenthal Eesti peaaegu järgi - 38:40, kuid Dolezaj tõi vabaviskejoonelt jutti viis punkti ning seis oli taas miinus seitse - 38:45. Nii see vahe koguaeg kahanes ja kärises.

Enne viimast veerandit oli vahe 41:50. Kuus minutit ja 40 sekundit enne lõppu kasvatas Slovakkia edu koguni 57:43-le.Rosenthal tabas kaks kolmest järjest ja Kullamäe lähemalt, aga vahe püsis ikka kümne silma ringis. 2.51 enne lõppu olime taga 57:69, siis tabas Pehka 2 p, seejärel Pehka 1+1 ning Rosenthal 1.37 enne lõppu kahese seisuks 63:67. Tekkis teatav lootus.

1.17 enne lõppu tõi Kullamäe vabavisetest Eesti veelgi lähemale - 65:69. Vastane kaotas palli ning Kullamäe vähendas vahe 47 sek enne lõppu kahele punktile (67:69). Slovakkia viskas omal rünnakul mööda, kuid 27 sekundit enne lõppu ei saanud kangelaseks ka Kullamäe (kolm mööda). Eesti sai veel ründelaua, ent Rosenthalile vilistati 10 sek enne lõppu palli kandmine... Slovakkia tabas seejärel mõlemad vabavisked ja mäng oli tehtud.

Eesti võitis laua 44-40, korvisöödud Slovakkiale 15-11, pallikaotusi tegid mõlemad 20. Kahepunktivisked Eesti kasuks 42 vs 38 %, kolmesed Slovakkiale 33 vs 26 % (meil 34/9, neil 18/6), vabavisked Slovakkia kasuks 86 vs 80 (meil 15/12, neil 22/19).

Viie veaga lõpetanud Kristian Kullamäe tõi 20p+9lp (visked 21/8), Märt Rosenthal 15p (10/5), Matthias Tass 12+12+2 (9/4), Ron-Arnar Pehka 10p (9/3), Sten Saaremäel 7+4+2 (9/2). Veel tõigi punkte vaid Robin Kivi - 3+2+2 (2/1).