Kell 11 alanud kohtumist alustas paremini Soome, kes juhtis ka poolajaks 38:32. Kolmandal veerandil Eesti kosus – kaitse pidas hästi ja visked tabasid nii eemalt kui tsoonist. Eesti võitis veerandi 20:6 ning asus enne viimast veerandit juhtima 52:44, kirjutab basket.ee.

Viimane mänguveerand kuulus ometigi noortele soomlastele 24:9 ja nii kogu mäng 68:61. Vastased olid kiiremad, rohkem said nad punkte nii korvi alt kui kiirrünnakutest, samuti varumeestelt.

Laud kuulus Soomele 47-41, korvisöödud 8-6. Kahepunktivisked Eesti kasuks 43 vs 37 %, kolmesed 38 vs 15 %, vabavisked 27 vs 50 %. Eesti vabavisete tabavus olekski eraldi teema. Kahe mängu peale kokku tabas Eesti vabaviskejoonelt 36 %-ga, veel täpsemalt öeldes 33st 12...!

Teine kategooria, mis protokollist punase laternana vastu vaatab, on pallikaotused – neid oli kahe mängu peale 51.

Jaan Puidet tõi täna 16 p+9 lp, Martin Paasoja lisas 11+4 lp, Maik-Kalev Kotsar 10+4 lp ja Martin Jurtom 10+4 lp.

Esmaspäeval ja teisipäeval kohtub universiaadikoondis Tallinnas kahel korral Läti U20-ga.