Kõva sõna: Astangule tuleb külla olümpiavõitja ja endine NBA täht

 (2)
Kõva sõna: Astangule tuleb külla olümpiavõitja ja endine NBA täht
Sam Perkins (keskel)Foto: Chief National Guard Bureau from USA [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Kolmapäeval, 21. novembril kell 11.00 külastab Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskust endine NBA korvpallistaar ja 1984. aasta olümpiavõitja Sam Perkins, et tutvuda Astangu võimalustega ja sellega, kuidas toimub erivajadusega inimese kaasamine sportimistegevustesse.

Perkinsit saadab Eriolümpia Euroopa/Euraasia esindaja Miroslaw Krogulec. Külaskäik toimub Euroopa korvpallinädala raames Eriolümpia Eesti Ühenduse poolt korraldatud eriolümpia korvpalliturniiriga.

Endise NBA korvpallistaari ja praeguse Special Olympics International juhatuse liikme Sam Perkinsi külaskäigu eesmärgiks on kohtuda Astangu õppijate ja sportimisvõimalustega ning innustada noori olema igapäevaselt aktiivsed. „Astangu keskuses on õppijatel võimalus osaleda kehalise arendamise tundides ja trennides, ilma et nad peaksid mõtlema normide täitmisele või hinde saamisele,” tõi Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse rehabilitatsiooni osakonna juhataja Kadri Joost esile keskuse ühe põhimõtte. „Meie jaoks on kõige tähtsam et keskuse õppijad tunneksid rõõmu liikumisest ja leiaksid enda jaoks selle spordiala, mida nad keskusest tööellu siirdudes ka teeksid,” lisas Joost.

Selle jaoks on Astangu keskuses loodud erinevate spordialade vabaajategevusi. Üheks selliseks tegevuseks on Astangu RAMM, mida tutvustatakse ka Sam Perkinsile. Spordirühmale Astangu RAMM andsid nime õppijad ise ning ka rühma tegevused on õppijate poolt valitud ja tehakse ühiselt. Igal aastal on erinevad soovid ning proovitakse midagi uut. Nii on tegevusteks valitud jõusaalitrenn, mäesuusatamine, aeroobikatreening, jooksutehnika õppimine või ka pilates. Tegevused toimuvad erinevates spordiklubides, mis annab õppijatele võimaluse tutvuda erinevate sportimisvõimalustega, samuti saavad teised treenerid kogemuse eriliste treenijatega. Astangu keskuse õppijad võtavad osa ka erinevatest spordiüritustest, sh Eriolümpia Ühenduse võistlustest kui ka tavasportlase jooksuüritustest.

Seotud lood:

Sam Perkinsi külaskäik lõpeb Astangu spordisaalis, kus ta teeb mõned visked korvpalliga ning jagab õppijatele autogramme.

57-aastane Perkins tuli USA koondisega 1984. aastal olümpiavõitjaks ja mängis aastatel 1984-2001 neljas erinevas NBA klubis. Pika karjääri jooksul viskas ta keskmiselt 11,9 punkti ning noppis kuus lauapalli mängus.

Eriolümpia korvpallipäeva info: www.eeo.ee.

Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus pakub tööealistele erivajadustega inimestele erinevaid rehabilitatsiooniteenuseid, õppimisvõimalusi, kaitstud tööd ja töölerakendamise toetamist.