KORVPALLISAADE | "Homsed tegijad": KK Viimsi vedaja Tanel Einaste meenutab: esimesel treeningul oli kaks last, hiljem läks lõbusamaks, saabusid ka korvid!

 (1)

Delfi, Tallinna TV ja Eesti korvpalliliidu koostöös jätkuva saatesarja "Homsed tegijad" seekordne osa tutvustab tegusat klubi KK Viimsi/Estover.

2002. aastal alustades oli klubi eestvedaja Tanel Einaste esimesel treeningul koos kahe lapsega. Mõni aeg hiljem läks lõbusamaks, spordihoonesse saabusid ka korvid. 17 aastaga on olud ja õpilaste arv drastiliselt muutunud. Õpilasi on tänasel päeval pea 500 ja klubi käsutada uhiuue Karulaugu spordikeskuse korvpalliareen.

Treener Valdo Lipsu sõnul põhineb klubi filosoofia mõtteviisil, et lapsed peavad saama võimalikult mitmekülgse baasi. Mitte ainult korvpall, vaid eesmärk on laiapõhjaline areng. Spetsialiseerumine algab metoodikas alles 13-14 aastaselt. Siis tuleb korvpalli treeningutesse rohkem sisse.

*********

Kümneosalise saatesarja eesmärk on tõsta esile noortega head tööd tegevaid korvpalliklubisid.

Igas saates on ka hooaega läbib osavusvõistlus, mille auhinnaks preemiareis Euroliiga mängule Barcelonasse. Viimsi U14 noormeestest osales võistluses Andre Juhansoo, kellel aga esimesel katsel vabaviset tabada ei õnnestunud ja nii tuli ajaks 24,3 sekundit.

Võistluse eesotsas püsib endiselt Reinar Halliku korvpallikooli õpilase Riti Marell Paali tulemus, kes läbis raja 19,4 sekundiga.