Eesti alustas kohtumist 6:0 spurdiga, kuid veerandaja keskpaigaks seisid tablool juba viiginumbrid. Eestlannad juhtisid veel seisul 13:12. Veerandaeg kaotati aga 18:23. Merike Andersoni 2+1 rünnak tõmbas Eesti veel korraks ühe punkti kaugusele, kuid sellele järgnes juba Valgevene 12:0 spurt, millele Eesti naistel enam samaväärset vastu panna polnud. Kõige rohkem juhtis Valgevene 20 punktiga, meie rohkem juhtima ei pääsenud.

Andreson kogus naiskonna parimana 22 punkti, kapten Mailis Pokk lisas 11 silma. Valgevene edukamad olid Aliaksandra Tarasava 15 ja kapten Katsiaryna Snytsina 13 punktiga.

Teises B-alagrupi mängus heitlevad hetkel Türgi ja Poola. Valgevene kirjutas tabelisse teise võidu, kodus Türgile alla jäänud eestlannad teise kaotuse.

Järgmine valikmäng on Eesti naiskonnal 10. veebruaril kodus Poola vastu. 14. veebruaril sõidetakse Ankarasse külla Türgile.

ENNE MÄNGU:

Kvalifikatsiooniturniiri esimeses kohtumises laupäeval pidid eestlannad tunnistama koduväljakul tugeva Türgi naiskonna 81:56 paremust. Mailis Pokk tõi meie parimana 19 punkti.

Valgevene naiskond alistas esimeses kohtumises võõrsil Poola rahvuskoondise 70:62. Anastasiya Verameyenka oli võitjate resultatiivsem 16 punkti ja 8 lauapalliga.

Valgevene naiste korvpallivõistkond võitis 2007. aasta Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha.

Eesti kuulub EM valiksarjas B-alagruppi koos Türgi, Poola ja Valgevenega.