Korvpalliliidu president Jüri Ratas: mõistame keelatud ainete tarvitamise täielikult hukka

 (16)
Jüri Ratas annab Zeidaksile kuu parima mängija auhinna
Jüri Ratas annab Zeidaksile kuu parima mängija auhinnaFoto: Siim Solman

Korvpalliklubi Rapla Tyco esindaja informeeris täna Eesti Korvpalliliitu (EKL) kanepit tarvitanud Kristers Zeidaksist. Korvpalliliit teatas, et mõistab keelatud ainete tarvitamise täielikult hukka ning tahab loota, et tegu on üksikjuhtumiga.

Õhtul enne TYCO Rapla ja BC Kalev/Cramo meistriliiga kohtumist tegi Rapla korvpalliklubi avalikuks Kristers Zeidaksi kanepi tarvitamise. Korvpalliliidu juhatus koguneb 18. novembril korralisele koosolekule ning arutab kindlasti ka dopingujuhtumit ja selle laiemat mõju.

„Eesti Korvpalliliidu selge ja ühemõtteline seisukoht on, et korvpallis nagu ka Eesti spordis laiemalt ei ole kanepil ega muudel keelatud ainetel kohta ja klubi peab tegema igakülgset koostööd SA-ga Eesti Antidoping selgitamaks välja kõik juhtumit puudutavad asjaolud,“ ütles EKLi president Jüri Ratas.

EKLi peasekretär Keio Kuhi analoogset juhtumit lähiajaloost ei mäleta: "Pole olnud põhjust dopingujuhtumit käsitleda, tegu on pretsedendiga."

Jüri Ratas lisas: „Eesti Korvpalliliit tunnustab Rapla Tyco klubi juhtkonda ja peatreener Aivar Kuusmaa resoluutset käitumist juhtumi avalikustamisel. Tegemist on pretsedenditu juhtumiga, kus ei ole häid lahendusi. Leiame, et juhtumi avalikustamine on hetkel kujunenud olukorras parim käitumisviis. Eesti Korvpalliliit teeb igakülgset koostööd SA-ga Eesti Antidoping.“

Seotud lood:

Ratas ütles Delfile, et varem on kontrollitud ka Eesti korvpallikoondise liikmeid, seda nii Eestis kui välismaal, ning senised proovid on kõik ostunud negatiivseteks.

Seda, kuidas SA Eesti Antidoping korvpalli meistriliigas kontrollimisele kutsutavaid mängijaid välja valib, Ratas öelda ei osanud. Tema andmetel peaks Zeidaksi dopinguproovi tulemused selguma umbes kuu aja jooksul.