Korvpalliliidu noortekoondise juhina alustab tööd 23-aastane Jörgen Kippel

 (2)
Korvpalli U20 koondise katsed
Senine noortekoondiste juht Raido RingmetsFoto: Taavi Arus

Teisipäevast alustab Eesti Korvpaliliidus (EKL) tööd Jörgen Kippel, kelle ametinimeks saab noortekoondiste juht. Hoolimata sellest, et EKLi hingekirjas on noor mees esimest korda, on tema seotus Eesti korvpalliga juba aastatepikkune.

Olles mänginud noorteklassis ka liigatasemel, õpib Jörgen Kippel (23 a) Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna viimasel kursusel ning ta osales EKLi korraldatud avalikul konkursil, mille läbi valituks osutuski. "Konkurss oli väga tugev ning osavõtt arvukas," nentis Keio Kuhi, EKLi pesekretär. "Kippeli kasuks räägib vaatamata noorele eale kogemus, haridus, isikuomadused, töövõime.“`"

Jörgen Kippel on aastate jooksul olnud suveti abiks nii täiskasvanute kui noortekoondiste juures organisatoorse poole peal - mees kardina varjus. Meeste rahvuskoondise suvel oli ta ametis kui delegatsioonijuhi abi. Tööpõld saab olema lai, sest juba eesseisval suvel läheb EMidel konkurentsi viis noortekoondist.

Senine noortekoondiste juht Raido Ringmets (32 a) siirdub uute väljakutsete jälile. Ta alustab 1. märtsist tööd TTÜ Spordiklubi korvpallimeeskonna mänedžerina.