Algul saavutas TLÜ küll kümnepunktise edumaa, aga kolmandal veerandil läks 1182 omakorda kümnekonna punktiga ette ja jäigi dikteerivamaks pooleks.

Lõpus tuli TLÜ kõva pressiga järele, kuid tänu „Peda“ luhtunud visetele viimastel minutitel ning Annika Kösteri ja Laina Mesila-Kaarmanni lauapallidele „õigel ajal ja õiges kohas“, jäi võit seekord 1182-le.

Lõpuminutil 1182 vabavisked 6/6

Tõsi,ilmselt oleks võit 1182-le jäänud tulemata, kuid naised poleks viimasel minutil tabanud sajaprotsendiliselt vabaviskejoonelt. Birgit Piibur tabas neljast neli ja Annika Köster kahest kaks (hooaja protsent tal muidu vaid 57) – seisuks 78:73, mistõttu Rachel Jonesi raskest korvist enam TLÜ jaoks pästerõngast ei saanud.

Veel peab lisama, et mõlemapoolse agressiivse kaitsega, kiire loomuga mängu ning närvilise lõpuga stsenaariumis oli tähtsaks momendiks ka TLÜ tsentri Guna Lagzdina väljalangemine viie veaga neljanda veerandi alguses, mis andis lühema koosseisuga 1182-le otsustavateks minutiteks teatava eelise.

Jallai-Jonesi panusest ei piisanud

Võistkondlikku statistikat: TLÜ võitis laua 41-38, korvisöödud 1182-le 13-12, pallikaotused 1182 poolt vaadates 20-17. Kahepunktivisked 46 vs 42 % 1182 kasuks, kolmesed võitjate kasuks 40 vs 33 % ning vabavisked 91 vs 82 %.

1182 tabas vabaviskeid 22st 20 kuna TLÜ 11st 9 – seega saab siit juba 11 punkti vahet kokku.

1182 poolel tõi Birgit Piibur 17 punkti (vv 10/9), Mailis Pokk 15, Laina Mesila-Kaarmann 14+8lp, Annika Köster 10+7+2 ja Pirgit Püü 11 p.

TLÜ poolel kogusid kaks naist 75st lausa 54: Kerttu Jallai viskas 29+10lp (19/10, vv 7/7) ning Duracelli jänesena väsimatut tööd teinud Rachel Jones 25+8+5 (26/12). Oksana Miil lisas 7+8+3 ning Guna Lagzdina 6+8lp.

Frier: "Kiidan vastaste peatreenerit"

„Hooaeg ongi läinud meil niimoodi, nagu ameerika mäed,“ sõnas 1182 peatreener Howard Frier. „Nüüd näeme, et kõik teised tiimid, peamised konkurendid on läinud paremaks. Ning tänasest mängust nägime, et Jones ja Jallai mängivad hetkel väga hästi. Kiidan Janne Ritsi! (eelmisel TLÜ mängul H.Frierit polnud – toim.). Mis on hea, on see, et naiste korvpall on läinud palju põnevamaks.“

„Kui rääkida meie hetkevormist ja stiilist, siis ma ei taha midagi eriti muuta, sest usun meie tiimi ja naiskonna võimetesse. Nüüd tuleb lihtsalt see aeg, et peame jälle täiel määral oma mängu leidma. Kuid aega pisut on ja ma usun, et kindlasti me leiame! Meie eesmärk on, et läheme nüüd iga mänguga paremaks!,“ lõpetas Frier.