Neljapäevast pühapäevani Riias peetud etapi viimasel võistluspäeval alistas KK HITO/Jõhvi 56:52 BC Liepaja, kusjuures poolaeg kaotati 24:33, kuid teisel poolajal lasti vastastel visata vaid 19 punkti. HITO/Jõhvi edukaimad olid etapi MVPks valitud Sander Saare 19, Georg Tambre 16 ning etapi all-starsi valitud Markus Laanemets 12 punktiga.

Kuigi EYBLi U20 liiga teise alagrupi sama etapi mängud Moskvas algavad alles esmaspäeval, siis kuna esimese etapi põhjal enamus tugevamatest meeskondadest mängisid Riias on selge, et turniiritabeli tipus jätkab kahe etapi järel ainuliidrina KK HITO/Jõhvi, kellest ühe võidu kaugusel on Sopoti BC Trefl. Poolakatele võib ainsana järele jõuda esimeselt etapilt neli võitu saanud Leedu klubi BC Plunge.

KK HITO/Jõhvi on saanud senised võidud nii - septembri lõpus Peterburis peetud esimesel etapil alistas Peterburi Spartaki 52:51, Moskva Dünamo 62:41, Minski BGUIR/RCORi 76:47, Moskva regiooni Himki 58:52 ja BS Volgogradi 46:41 ning Riias võideti enne Liepajat Riia BJSC DSN 57:44, Riia BS Riedzene 68:57, Sopoti BC Trefl 53:40 ja BS Riga 76:68.

Viimasel, veebruari lõpus Riias toimuval kolmandal etapil seisavad HITO/Jõhvil ees mängud Stockholmi BS Fryshuseti, BC Gulbene, BC Ventspilsi, BC Plunge ja Helsingi BC ToPo meeskondadega.

Rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA ametliku turniiri staatust omava EYBLi U20 vanuseklassi turniiril osaleb kokku 16 1992. a ja hiljem sündinud poiste meeskonda Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Valgevenest, Soomest, Rootsist, Poolast.

Kolmeetapilise põhiturniiri neli paremat pääsevad aprillikuu lõpus toimuvale superfinaalturniirile. Peaks HITO/Jõhvi põhiturniiri võitma on võimalik, et superfinaali läbiviimine usaldatakse Eestile, kuna möödunud hooaja kevadel viis KK HITO Jõhvis eeskujulikult läbi U17 vanuseklassi superfinaali, kus saavutati kaheksa meeskonna seas teist hooaega järjest neljas koht.