Kalev/Cramo sõlmis veel ühe ameeriklasest tagamängijaga lepingu

 (57)
VIDEO
Kalev/Cramo sõlmis veel ühe ameeriklasest tagamängijaga lepingu
YouTube

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnaga ühineb pühapäeval ameeriklasest tagamängija Ty Abbott. Eelmisel hooajal vigastusega kimpus olnud mustanahaline Abbott on 24-aastane ja 192 cm pikk. Lepingus on sees katseaeg, mis kestab septembri lõpuni.

Muide, Abbott mängis ülikoolis koos Derek Glasser´iga, kes juba Eesti meisterklubis testimisel viibib. Mõlemad on Arizona ülikoolist (ASU) läbi käinud mehed.

"Ty Abbottiga lepingu sõlmimine tuli ootamatult. Agent pakkus teda, vaatasime, et ideeliselt võiks sobida ja Glasser andis ka positiivse soovituse juurde. Abbott on siis nii-öelda Armands Škele kohale vaadatud variant, sest lätlane hooaja alguses nii või naa meid aidata ei saa," rääkis Kalev/Cramo mänedžer Kaarel Sibul Delfile. "Euroopas ta varem mänginud pole. Juttude järgi peaks olema päris hea mees nii rünnakul kui kaitses. Tahab end pärast pikka vigastuspausi tõestada," lisas Sibul.

Arizona ülikoolis oli Abbott kõigil neljal hooajal algviisiku mees (2007-2011). Ülikooli kõigi aegade punktitabelis on ta 1330 punktiga 14. kohal.

Vaata Abbotti ülikooliliiga mängus visatud võidukolmest:

Vaata Abbotti pealtpanekut kohtumises Duke ülikooliga: