Kalev/Cramo president: meie Jõesaare Hispaaniasse liikumisele kätt ette ei pane

 (21)
Janari Jõesaar VTB Ühisliiga Tähtede mängul.
Janari Jõesaar VTB Ühisliiga Tähtede mängul.Foto: Stanislav Krasilnikov, Stanislav Krasilnikov/TASS/Scanpix

Kalev/Cramo korvpallimeeskond on ilma jäämas enda ühest tippmehest. Nimelt on Hispaania kõrgliigasse siirdumas hiljuti ka VTB Ühisliiga Tähtede mängul osalenud Janari Jõesaar.

198 cm pikkune mängumees asub uue võimaliku kosilase juurde teekonda peagi. Kohtumisest Gruusiaga jääb ta seetõttu eemale.

Kalev/Cramo presidendi Toomas Linamäe sõnul lubatakse 25-aastasel Jõesaarel kindlasti klubi vahetada ja nemad kätt ette ei pane. Kõik 100 protsenti siiski kindel veel ei ole.

„Nagu Matti Nykänen ütles, siis olukord on fifty-sixty,“ tunnistas Linamäe Delfi Spordile. „Kui pakutakse minna kõrgemasse liigasse, siis meie kindlasti kätt ette ei pane. Anname enda poolt kõik võimaliku, et ta saaks klubi vahetada. Kui pakkumine tuleks kusagilt Hispaania kuuendast liigast, siis kindlasti mõtleksime tõsisemalt.“

Kuna Jõesaare minek ei ole Linamäe sõnul veel 100 protsenti kindel, siis nad ei ole hakanud ka võimaliku asendaja peale mõtlema. „Praegu on meil koondisemängude tõttu meeskonnas ka paus. Koguneme järgmisel nädalal. Seejärel mõtleme edasi. Sellised asjad tulevad alati ootamatult,“ sõnas Linamäe.