Kalev/Cramo kinnitas uueks peatreeneriks Roberts Štelmahersi

 (39)
Kalev/Cramo kinnitas uueks peatreeneriks Roberts Štelmahersi
Foto: BC Kalev/Cramo

Eesti korvpalli meisterklubi BC Kalev/Cramo kinnitas, et uuel hooajal saab nende peatreeneriks lätlane Roberts Štelmahers.

Pärast edukat mängijakarjääri (Štelmahers on kolmekordne Läti meister, kahekordne Balti liiga võitja, Poola, Sloveenia ja Leedu meister) 2009. aastal treenerikarjääri alustanud 44-aastane mees on peatreenerina juhendanud lisaks Ventspilsile leedulaste BC Perlast, Pazvalyse Pieno Žvaigždesi, poolakate Slupski Czarni ning Läti klubi Valmierat. Pikalt on mees töötanud ka Läti koondise abitreenerina, kirjutab BC Kalev/Cramo koduleht.

Eelmisel hooajal õnnestus Štelmahersil eesmärgid täita Eesti-Läti korvpalliliigas, kui ühe favoriidina saadi hooaja kulminatsiooniks Tallinnas toimunud finaalis 102:80 jagu Riia VEF-ist. Läti meistrivõistlustel sai aga VEF revanši, kui Ventspils kaotas finaalseeria mängudega 1:4.

“Läbirääkimised algasid Štelmahersiga eelmisel nädalal, aga pildile kerkis ta meie jaoks umbes kolm nädalat tagasi. Meil oligi üldse kaks kandidaati, lisaks Štelmahersile ka üks sloveen,” sõnas BC Kalev/Cramo mänedžer Kaarel Sibul.

Ta lisas: “Štelmahers on aastate jooksul jätnud meile treenerina väga hea mulje. Tema meeskonnad on mänginud süsteemset korvpalli ning ta on mehi suutnud ohjes hoida ja pannud tegema seda, mida peatreener ütleb.”

Seotud lood:

Abitreenerite nimed on hetkel kõik veel lahtised, sest kindlasti saab ühe abilise endale nimetada lätlasest peatreener. Sibula sõnul on võimalik, et ka uuel hooajal istub Cramo pingil kokku neli treenerit. Välistatud ei ole tema sõnul hetkel veel mitte midagi.

Koostöös uue peatreeneriga hakkab ka meeskonna komplekteerimine. “Lõplikud otsused langetab muidugi Štelmahers, meie juhatuse poole pealt peame vaatama, et rahakott vastu peaks ja klubi eelarves püsiks,” selgitas Eesti esindusklubi mänedžer järgnevate tegevuste kohta.

Hetkel on Kalev/Cramol mängijatest lepingud sõlmitud Martin Dorbeku, Maksim Salaši ja Kristjan Kanguriga.