Kalevlased on seni BBL-is saanud kahest mängust kaks võitu, Ventspils on pidanud siiani ühe mängu ja selle kaotanud.

Kalev/Cramo ridades on leegionäridest vaid lätlane Martin Berkis, kes lahkus just Ventspilsist.

Vigastustega on audis Gregor Arbet, Marko Riis ja Indrek Kajupank, lisaks on pisut tõbine Rait Keerles, kes siiski suure tõenäosusega saab mängida.

Kalevlastel on "all" ülisuur kaotus Idaliiga avavooru mängust, kus jäädi 61:100 alla Mariupoli Azovmašile.

1. veerand:

Poolteist minutit mängitud ja Kalev/Cramo juhib ainult Keerlese punktidest 5:4.

Siis lisab Gert Dorbek kolmese - kalevlased pääsesid ette 8:4. Mängitud kolm minutit.

Kalev/Cramo mängib sitkelt - ka Berkiselt kolme ja ollakse ees 11:6. Mõlemalt meeskonnalt üksjagu tehnilist praaki.

3.52 enne veerandi lõppu võtab Ventspils kalevlaste eduseisul 13:6 taim oudi.

Vähemalt avaveerandil annab Kalev/Cramo valitsevale Läti meistrile küll väärilise lahingu - 2.03 mängida ja juhitakse 19:10.

Sellist vahet hoiti veerandi lõuni, mis võideti 21:14. Keerles ja Berkis on kumbki visanud kaheksa punkti.

2. veerand:

Kas pidu läbi? Kahe minutiga jõudis Ventspils Kalevile järele - 20:21 ja siis läks pärast kalevlaste nõudpidamist kohe ka mööda 22:21 ...

Ja asi läheb aina keerulisemaks - Ventspils ees juba 26:21, Vucinicilt teine time out. Mängida 5.10.

Aga võta näpust! Kalev/Cramo tegi omakorda mõjusa spurdi ja asus ette 28:26! Mängida pisut alla kolme minuti.

Kalev/Cramo oli veel eduseisus 30:29, aga siis lubati vastasel visata kahe minutiga üheksa punkti ja kaotati poolaeg 30:38.

Kalevlaste resultatiivseimad avapoolajal olid Keerles 12 ja Berkins 11 punktiga.

3. veerand:

Kaks ja pool minutit mängitud ning Kalev/Cramo kaotusseis on 32:41.

Kodumeeskond ei lase külalistel väga eest ära minna - viis minutit mängida, kui Viljar Veski upitab palli korvi seisuks 41:47.

Aga kalevlasi kollitab vigadelimiit - Keerlesel, Veskil ja Gert Dorbekul on neli viga.

Veerandi lõpu poole suutis Ventspils siiski vahet veidi suurendada ja viimast kümmet minutit alustati Läti meistri eduseisus 61:44.

4. veerand:

Kalevlased alustasid viimast veerandit tunduvalt ärksamalt - pooleteise minutiga vähendati vahe 52:63-le.

Kalev/Cramo ei jõua kuidagi vastasele lähemale, aga Ventspils ei pääse ka kaugemale - pisut alla nelja minuti on jäänud mängida ja Läti klubi juhib 71:58.

Mängu lõpus õnnestus kalevlastel lisada enda kontosse vaid kaks punkti, Ventspilsil aga tunduvalt rohkem ja Läti klubi sai lõpuks võidu 82:60.

Kalev/Cramo poolel viskas Keerles 22, Berkis 13, Veski 10 ja Sokk 9 punkti, võitjate resultatiivseim oli Janis Strelnieks 24 punktiga.

Järgmise mägu peab Kalev/Cramo järgmisel reedel koduliiga vana rivaali TÜ/Rocki vastu.