Neljanda veerandi alguses edu kümnepunktiliseks kasvatanud Kalev/Cramo lasi Tartu tasapisi järele. Minut enne lõppu oli tallinlaste eduseis kahanenud vaid punktiliseks. Seal aga kodumeeskonna ramm lõppes.

Võitjate parim oli Armands Škele 16 punktiga, Pavel Ulyanko lisas 12, Tanel Sokk ja Gregor Arbet 11 punkti. Tartu suurim korvikütt oli 22 punktiga Sten-Timmu Sokk, Rain Veideman lisas 18, Bill Amis 15.

Kohtumine algas väga vigaderohkelt. Vallo Allingu kukkus viie veaga mängust juba teisel veerandil. Viis viga teenis ka Rain Raadik. Kokku teenisid meeskonnad 58 viga. Tartu tabas vabaviskeid 20st 18, Kalev/Cramo 39st vaid 25.

Mõlemal meeskonnal on Balti liigas kirjas nüüd võit ja kaotus.

Mängujärgsel pressikonverentsil andis BC Kalev/Cramo meeskonna poolt hinnangu kohtumisele abitreener Martin Müürsepp.

"Tüüpiline Kalevi ja Tartu vastasseis, palju vigu, hasartne atmosfäär ja tasavägine mäng. Meil oli lõpus lihtsalt rohkem õnne," lausus Müürsepp, kes pidi muu hulgas vastama küsimusele, miks ei õnnestunud Kalevil, kellel on tiimis neli leegionäri, kõigest ühe välismaalasega läbi ajavat Tartut suuremalt võita.

"Tartus mängimine on raske ükskõik kellele, kes siia tuleb," ütles ta.

Tartu palluril Kristo Saagel on asjast aga oma nägemus. "Aga nendest neljast välismaalasest on ju ainult kaks mängumehed," pidas Saage silmas kalevlaste Pavel Uljankot ja Armands Škelet. "Põhimängijad on mõlemal meeskonnal ikka Eesti koondislased."

Mängu käik: Tartu Ülikool 82:89 Kalev/Cramo

IV veerand: Tartu 82:89 Kalev/Cramo

82:89 - Tanel Sokk tavab vabavisked. Tartul kaks võimalust kolmesega vahet vähendada, kuid eksivad. Ulyanko tabab vabavisked.
82:85 - Arbet tabab lähedalt. 40 sekundit mängida.
82:83 - Saage paneb kolmese! Minut lõpuni.
79:82 - Veideman vähendab vahet, Sten Sokk lisab korvi alt punktid.
75:82 - Raadik saab viienda vea. Kitsing eksib korvi alt ning Škele teeb neljanda vea. Kaks minutit mängida.
73:79 - Veideman tabab uuesti kaugelt. Neli minutit mängu lõpuni.
70:77 - Veideman tabab kaugviske ja vähendab vahet. Vastastel tabab Škele. Amis vähendab vahet
63:73 - Kalev/Cramo kasvatab eduseisu vabavisetel. Ulyanko toob seitsmenda punkti. Fall kasvatab eduseisu kümnele.

III veerand: Tartu 63:66 Kalev/Cramo

63:66 - Bamba tabab vabavisked. Time out!
63:64 - Kurbas toob mängu esimesed punktid. Sten Sokk tabab vabavisket ja vähendab kaotusseisu minimaalseks.
59:63 - Saage paneb hullu kolmese, Raadik teeb neljanda vea.
54:61 - Tamm tabab kolmese, Veideman hoiab vahet.
54:57 - Doronin vähendab vahet ning Raadik tabab koos veaga. Vabavise siiski mööda.
50:57 - Škele toob Kalev/Cramole kolmanda järjestikuse punkti. Veideman ja Sokk hoiavad vahet.
46:53 - Škele paneb pealt ja kasvatab tallinlaste eduseisu päeva suurimaks.
46:51 - Škele ja Tanel Sokk tabavad Kalev/Cramo poolelt, Sten Sokk ei eksi kaugelt. Kitsingu, Saksa tabamustele vastab Amis pealtpanekuga. Tanel Sokk lisab kolmese ja kasvatab Cramo edu.

Esimest poolaega iseloomustas suur vigade arv. Mõlemal meeskonnal on vaheajaks kogutud 17 isiklikku viga. Tartu poolelt istub Vallo Allingu viie veaga juba pingil, Kalev/Cramo ridades on nelja veaga Nikolai Vrbanov ning Pavel Uljanko.

Kalev/Cramos suurimad viskekahurid on hektel Vrbanov ning Gregor Arbet, mõlemal 9 punkti. Tartu parim on hetkel 11 punkti 4 lauapalliga Bill Amis.

Kalev/Cramo jätkab kehva visketabavust vabaviskejoonelt (13/23).

II veerand: Tartu 39:40 Kalev/Cramo

39:40 - Viimased punktid tulevad vabavisetel.
37:36 - Sten Sokk ja Bamba Fall tabavad, liider muutub iga rünnakuga.
29:31 - Arbet tabab rünnaku lõpusekundiga kolmese, Sten tabab vabavisked. Mäng on agressiivne, pea iga rünnak teeb keegi vea. Alla viie minuti poolaja lõpuni.
25:28 - Vrbanov teenib neljanda vea! Allingu neljandale veale ka tehnilise vea otsa ning peab pingile istuma! Arbet kasvatab edu.
23:25 - Sten Sokk meelitab Vrbanovilt korvi alt vea ning tabab kauni viske.Uljanko teenib juba neljanda vea. Vrbanovil kirjas 3.
20:25 - Vrbanov keerutab korvi alt ära, Arbet ning Škele kasvatavad edu korvi alt.

I veerand: Tartu 20:19 Kalev/Cramo
Algkoosseisud:
Tartu: Kristo Saage, Rain Veideman, Marek Doronin, Vallo Allingu, Bill Amis
Kalev/Cramo: Tanel Sokk, Armands Škele, Gregor Arbet, Pavel Ulyanko, Nikolai Vrbanov.

20:18 - Amis toob Tartule kolm punkti ja tõstan kodumeeskonna liidripositsioonile. Meeskonnad on alustanud lohakalt, Tartul kirjas 8, Kalev/Cramol 7 pallikaotust. Allingul on juba 3 viga.
17:17 - Sokk ja Doronin skoorivad Tartu poolelt, Kalev/Cramo viigipunktida toob Reimo Tamm. 2 minutit veerandaja lõpuni.
13:13 - Dorbeku vabavisked viigistavad pärast paari minutilist punktidepõua mängu.
13:11 - Veideman paneb pealt ja viigistab seisu. Allingu tabamus viib Tartu ette.
9:9 - Amis saab käe valgeks. Vrbanov toob viienda punkti.
7:5 - Doronini kahene ning Saage kaugvise viivad Tartu juhtima.
2:5 - Uljanko ning Varbanov teevad Tallinna klubi eest skoori. Veideman tabab mõlemad vabavisked.