Avavoorus võidu teeninud Kalev alustas tänast kohtumist tagasihoidlikult, jäädes kiirelt 2:13 kaotusseisu. Avaveerandi lõpuks olid Eesti klubi kaotusnumbrid 19:25. Poolajavileks juhtisid prantslased 41:38.

Kolmandal veerandil näitas Kalev väga head mängu, võites selle 12 punktiga ja juhtides enne otsustavat kümmet minutit 69:60.

Kalev juhtis ka enamuse viimasest veerandajast suhteliselt turvalise eduga. Neli minutit enne lõppu oli eduseis kümme punkti (76:66).

1.42 enne normaalaja lõppu vähendas aga kodumeeskond vahe vaid kolmele punktile (77:80). Närvilistel lõpuminutitel pääsesid prantslased ka juhtima, kuid normaalaja lõpuks näitasid numbrid viiki 82:82.

Lisaajal asusid prantslased 85:82 ja 87:85 juhtima. Marlon Parmer viigistas mõlemal korral ja viis omakorda Kalevi kolmepunktiviskega 90:87 juhtima. Prantslased enam mängu päästa ei suutnud ja Kalev alistas tugeva Prantsusmaa klubi lõpuks numbritega 95:91.

Kalevlaste parimad olid Kristjan Kangur 24, Tarvis Reed 22 ja Marlon Parmer 21 punktiga. Prantsusmaa teise klubi poolel tegi enim pahandust neli kaugviset tabanud Conley, kelle kontosse kogunes 27 punkti.

Tallinna meeskond on nüüd võitnud kahte alagrupi favoriiti (avamängus Ateena Panioniose koduväljakul 81:68) ja jätkab liidrina. Veel kuuluvad G-gruppi Gran Canaria, Wroclawi Slask ja Ludwigsburg.

Kalevi kaks järgmist euromängu on kodus — 20. novembril Gran Canaria ja 27. novembril Ludwigsburgi vastu.

Ludwigsburg-2145:179 -34

“Et meil nii hästi minema hakkab, ei oleks vist küll keegi osanud oodata,” tunnistas Kalevi korvpallimeeskonna täht Kristjan Kangur pärast teist järjestikust hiilgemängu ULEBi sarjas, kirjutab SLÕhtuleht.

“Me oleme võitlev meeskond, juba viies kord tulime välja üle kümnepunktilisest kaotusseisust,” säras Kalevi peatreener Veselin Matic.

“Alles reedel mängisime Rakverega lisaaega,” lisas Kangur, kelle arvates võis see viimatine raske mäng eile isegi raskes seisus kasuks tulla.

“Algul ikka räägiti, kui suur ja tugev liiga see on. Ongi tugev, aga kuidagi on meil õnnestunud…,” teatas Kangur.