Otsustava veerandi keskpaigast alates tegid leedulased 19:5 vahespurdi ja jõudsid 23 sekundit enne lõppu kahe punkti kaugusele (76:78). Viimaseid sekundeid mängis kindlamalt siiski Kalev, teenides lõpuks 82:76 võidu.

Kevin Lyde tõi täna 16 punkti, Tanel Sokk ja Josh Pace lisasid 15 silma. Täna ei teinud Kalevi eest kaasa põhimängujuht John Linehan, kes ravib põlvevigastust.

Kalevil on nüüd Balti liigas kogunud 11 võitu ja 6 kaotust, millega asutakse kolmandal kohal. Teise koha eest ehk automaatse pääsu eest Final Four`i võideldakse koos Kaunase Žalgirise (11-5) ja Riia ASKiga (9-6).

Mängu käik:
4. veerandaeg:
Otsustav veerand algab Kalevi suures 59:43 eduseisus. Veerandi keskpaigaks on kodumeeskonna edu turvaline 73:57. Lyde on mängu resultatiivseim 16 punktiga.
Nevežis teeb lühikese ajaga 8:0 vahespurdi (73:65) ja Vucinic on sunnitud võtma minutilise mõtlemisaja. Mängida jääb 3.40.
2.02 enne lõppu seis 77:70 Kalevile, Nevežis võtab mõtlemisaja.
Nevežis teeb 4:0 vahespurdi ja 1.20 enne lõppu Kalevi edu vaid 3 punkti (77:74).
23 sekundit enne lõpusireeni vähendavad leedulased vahe kahele punktile (78:76). Viimase nelja ja poole minutiga on Kalev üle mängitud koguni 19:5! Lõpuks Kalevile siiski võit 82:76. Fox tabas 21 sekundit enne lõppu kaks vabaviset, lõppseisu vormistas Arbeti tabamus eelviimasel sekundil.
3. veerandaeg:
Kolmanda veerandi kahe esimese minutiga kasvatab Kalev edu esmakordselt 10-punktiliseks (41:31).
Veerandaja keskpaigaks juhib kodumeeskond 44:36.
2 minutit mängida, seis 54:43.
Veerandi lõpuks on Kalevi edu juba 59:43. Viimase paari minutiga tehti 8:0 vahespurt. Tanel Sokk on toonud 15 punkti.
2. veerandaeg:
Veerandaeg algab kalevlaste napis 17:15 eduseisus. Jätkub punkt-punkti mäng. Kahe minuti järel on ees Kalev 20:18. Kodumeeskond on sooritanud juba 13 kolmepunktiviset, millest on tabatud vaid kolm (23%).
Neli minutit mängitud, Kalev juhib 23:20.
Kalevil hakkavad kolmesed minema - Kriisa ja Keerlese kaugvisked viivad kalevlased veerandaja keskpaigaks 29:22 juhtima.
Keerlesel on juba neli ja Lyde`il kolm viga. Avapoolaega mängida 3.30 (seis 31:26).
Avapoolaeg lõpuks Kalevile 39:31.
1. veerandaeg:
Kalev alustas algviisikuga Tanel Sokk, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Nate Fox ja Kevin Lyde.
Lyde tabab esimesel rünnakul kolmese(!) - 3:0.
3-minutilise mängu järel on Kalev ees 8:6. Veerandaja keskpaigaks juhivad kalevlased 13:10. Sokk ja Lyde on toonud siiani mõlemad viis punkti.
Kalevi peatreener Nenad Vucinic võtab seisul 13:12 esimese mõtlemisaja. Mängida jääb avaveerandist 3.30.
Lyde teeb teise vea ja leedulased viigistavad vabaviskest 13:13.
1.40 enne veerandi lõppu surub Kangur pealt ja Kalev juhib 17:13. Vastased on siiani mööda visanud kõik sooritatud (4) kolmepunktivisked.
30 sekundit enne lõppu teeb Arbet oma teise pallikaotuse, leedulased vähendavad vasturünnakul vahe 15:17-le.
Avaveerand Kalevile 17:15.

Kalev peab ülitähtsa kohtumise põhimängijata
"Linehan täna ei mängi 100%," sõnas Kalevi abitreener Alar Varrak Delfile. Ameeriklasest mängujuht kukkus eelmise nädala mängus Kuremaa vastu ja sai põlvevigastuse.

Kui kaua peab Linehan palliplatsilt eemale jääma, ei osanud Varrak veel öelda.

Vahepeal ei saanud mitu päeva treenida ka haigestunud Kristjan Kangur, kuid eile oli ta treeningul tagasi ja täna mängib kindlasti. "Kangur on täna rivis," teatas Varrak.

Kalev on siiani Balti liigas kogunud 16-st mängust 10 võitu. Teise koha eest ehk automaatse pääsu eest Final Four`i võitlevad ka Kaunase Žalgiris (11-5) ja Riia ASK (9-6).

Kalev suutis Leedus Nevežise alistada napilt 74:72.