Kaks Eesti noorkorvpallurit saavad võimaluse näidata end NBA tähtedele, teiste hulgas ka Kristaps Porzingisele

 (1)
Baltic Sea Basketball Cup
Anna Gret AsiFoto: Jaanus Lensment

Lätis toimub 9. - 12. juunini NBA korraldatud noortelaager "Piirideta korvpall", kuhu pääsesid teiste hulgas ka kaks Eesti korvpallurit: Anna Gret Asi ja Markus Ilver.

17-aastane Anna Gret Asi mängib igapäevaselt Tartu Ülikool/Kalevi eest. Eesti naiste korvpallimeistriliigas aitas ta naiskonna hõbedale, kui finaalis jäädi alla Tallinna Ülikoolile. Naiste Eesti-Läti ühisliigas sai ta tänavusel hooajal keskmiselt kirja 19,1 punkti, 5,3 lauapalli ja 3,9 korvisöötu. U18 vanuseklassis tuli ta koduklubiga Eesti meistriks.

17-aastane Markus Ilveri koduklubiks on TTÜ korvpallikool. U18 vanuseklassis tuli ta tänavu nii Eesti meistriks kui Eesti karikavõitjaks.

NBA korraldatavasse laagrisse pääsesid 64 korvpallurit üle Euroopa vanuses 17-26. Laagris on noortel võimalus oma oskusi näidata NBA mängijatele ja treeneritele.

Lätis toimuvast laagrist võtavad osa kohalikud staarmängijad eesotsas Kristaps Porzingise (Dallas Mavericks), Dairis Bertansi (New Orleans Pelicans) ja Davis Bertansiga (San Antonio Spurs). Lisaks on kohal Dallas Mavericksi peatreener Rick Carlisle ja mitme NBA klubi abitreenerid.

NBA noortelaager "Piirideta" korvpall toimus esmakordselt 2001. aastal.