Eesti kaotas võimaluse A-divisjoni püsimajäämiseks pärast esmaspäeval lisaajal Ukraina käest saadud kaotust.

Kolm võitu omaval Ungaril on jäämine A-divisjoni juba kindlustatud, sest nad on omavahelistes mängudes plussis nii Ukraina kui Tšehhiga.

Kolm võitu on ka Ukrainal ja Tšehhil, nende mäng algab Kiievis kell 18.00.

------------------------------------------------------------

Kohtumise kulg:

3 minutit mängitud, Eesti taga 2-7. Meie algviisik - Sokk, Arbet, Talts, Toome, Kangur.

5 minutit mängitud, Eesti on taga 2-10. Kodusaalis esimese viie minutiga vaid 2 punkti!!! Visked väljakult 7-st üks.

7 minutit seljataga, Eesti kasvatanud skoori 4-10 peale. Meil punktid Janar Taltsilt ja Siim-Sander Venelt.

Esimene veerandaeg on olnud üldjoontes mannetu. Eesti kaotas 7-14. Üllar Kerde on mänguaega andnud üheksale mehele.

2. veerandaeg

Lõpuks hakkab midagi sisse ka kukkuma. Teise veerandaja esimese kahe minutiga seis tasakaalus 14-14. Taltsilt 6 ja Venelt 5 punkti.

Kui mängitud 2.04, Soku vabaviskest Eesti esimest korda juhtima 15-14

5 minutit seljataga, oleme kaotusseisus 17-20. Vastastest on suurimat pahandust teinud tagamees Istvan Nemeth. Eesti kaugvisete protsent on jälle masendav 7-st üks.

7 minutit mängitud, oleme jälle punktiga peal, 21-20. Keerles tegi korvi alt lay-up´i.

Poolaeg lõppes tulemusega 25-29. Siim-Saner Vene meie parimana 7 punkti, vastastel Nemeth 12 punkti.

Vaata galeriid siit:

3.veerandaeg

2 minutit mänguaega kulunud ja Nemeth paneb järjekordse kolmese. 25-32. Nemethil kaugvisked 5-st kolm.

Kui kulunud 3.13, avab Eesti koondise teise poolaja punktiarve Sokk. Me pole senises viies üleminekumängus normaalajal saanud kätte 70 punkti ja tundub, et täna ka ei saa. Sellise rünnakuga on raske võita.

4 minutit mängitud oleme taga 27-34.

Tegime kahe ja poole minutiga 11-0 vahespurdi ja Eesti ette 36-34. Vahespurdi ajal kolm kolmest, üks Arbetilt, Kangurilt ja Taltsilt.

3 minutit enne veerandaja lõppu Taltsile neljas viga. Eesti endiselt peal 39-37.

Veerandaja lõpp siiski napilt Ungarile 45-44. Nemeth´ilt juba 18 punkti. Eestlastest resultatiivseim 10 punktiga Kangur.

4.veerandaeg

Eesti koondisel alustavad - Sokk, Dorbek, Arbet, Keerles, Kangur. Ungari ette 44-47.

Kas mäng hakkab jälle näppude vahelt ära pudenema? 3 minutit veerandaega mängitud oleme taga 47-53. Nelja veaga Talts platsile tagasi.

4.42 mängitud veerandaega ja oleme taga 51-58. Jälle punktipõud kummitab. Otsustaval veerandil seni ligi viie minutiga vaid 7 punkti. Kerde võtab aja maha.

Tee mis tahad vahe käriseb. 5.54 mängitud ja Eesti kaotusseisus 53-62. Meil nelja veaga Talts, Kangur ja Dorbek.

Dorbeku vabavisked veidi leevendavad kaotusseisu, 55-62. Vähem kui 4 minutit normaalaja lõpuni.

Talts paneb tähtsal hetkel kaks vabakat mööda. Endiselt Eesti taga 55-62, mängida alla kahe minuti.

Eestile lõpuks ikkagi kaotus 60-65. Kristjan Kangurilt 18 punkti, vastastelt vastas samaga Istvan Nemeth.