Howard Frier: ainus, mis naiskonnal puudub, on peatreeneri kogemus

 (5)
Howard Frier esimest hooaega vastuturikkas peatreeneri ametis
Howard Frier esimest hooaega vastuturikkas peatreeneri ametisFoto: Ivar Jurtšenko

Pikki aastaid kodust naiste korvpalli meistriliigat valitsenud Eclex/1182 on võtnud sihiks troonile tagasi tõusta. Nüüd nime all 1182 Tallinn. Kevadel kaotasid nad meistrivõistluste finaalis Tallinna Ülikoolile, misjärel toodi pingiotsale uued treenerid. Peatreenerina saab algaval hooajal tuleristsed Howard Frier, teda aitab Gerly Kostla.

"Ainus, mis tiimil puudub, on peatreeneri kogemus. Ei ole kellelegi saladus, et meil on ühtlane naiskond. Eesmärgid on kõrged ja usun, et oleme nende täitmiseks valmis. Paljud mängijad kuuluvad meil Eesti koondisesse, ebaõnnestumise puhul pole vabandusi. Tahame uuesti meistriks saada," rääkis Frier soravas eesti keeles.

"Ettevalmistusega tegime algust augusti lõpus. Esialgu väljas jooksime, mõne aja pärast algasid saalitreeningud. Mure on see, et oleme vaid kümnekesi. Kui keegi on vigastatud, siis me ei saa trennis 5-5 vastu üle väljaku mängida. Birgit Püü oli näiteks kerge hüppeliigese vigastusega mõni aeg eemal," lisas Frier, kes saabus Eestisse profisportlasena 2004. aastal ja siia jäi.

Kas tema kutsumus ongi tulevikku silmas pidades treeneritöö? "See on minu jaoks esimene samm. Väga suur võimalus tõestamiseks. Olen alles esimest aastat peatreener ja kohe on minu käsutuses niivõrd head mängijad. Loodan, et oskan neid veelgi paremaks muuta. Tunnen, et meil on Gerly Kostlaga väga hea koostöö ja ei tahakski öelda, et mina olen peatreener ning tema abitreener. Arutame kõik asjad omavahel läbi ja võtame tihti ka otsuse koos vastu," rääkis Frier.

Seotud lood:

38-aastane ameeriklane on varasemalt Audentese spordiklubis juhendanud noorte treeningrühmi. Kunagine Eesti meistriliiga kõige väärtuslikum mängija (2005. aasta MVP) pallib seniajani esiliigas, Balteco meeskonnas.