Miami juhtis otsustava veerandi alguses juba 15 punktiga, kuid Boston tuli järele. Eddie House’i kolmene vähendas viis minutit enne lõpuvilet Celticsi kaotusnumbrid vaid ühele punktile.

Järgnevalt viskas Wade viis punkti järjest ja andis Jermaine O’Nealile kaks resultatiivset söötu, mis viis Heati taas turvaliselt ette.

Bostoni parim oli eile Ray Allen 27 silmaga. Teise järjestikuse kaotuse saanud Celtics (49-16) on Idakonverentsis teisel kohal Cleveland Cavaliersi (50-13) järel. Miami (35-29) on viies.

Idakonverentsi neljas meeskond, Atlanta Hawks (37-28), peatas eile Utah Jazzi 12-mängulise võiduseeria, teenides 100:93 võidu. Joe Johnson viskas 31 punkti, Josh Smith lisas 22 silma ja 12 lauapalli.

New Orleans Hornets võitis Washington Wizardsi 109:98. Chris Paul viskas 30 punkti, jagas 13 resultatiivset söötu ja hankis 10 lauapalli.

Orlando Magic võitis eile Chicago Bullsi 107:79 ja kindlustas kolmanda klubina pääsu play-offi. Varem olid edasipääsu kindlustanud Boston ja Cleveland.