FOTOD/VIDEO: Parimad noorkorvpallurid on Rakveres ja Tartus

 (4)
Maskottide pealtpanekuvõistlus
FOTOD/VIDEO: Parimad noorkorvpallurid on Rakveres ja Tartus
Foto: basket.ee

Nädalavahetusel toimus Viimsis iga-aastane Eesti Makro- ja Mikrokorvpalli Festival. Kokku osales kahe päevasel võistlusel 42 võistkonda üle Eesti, kelle sünniajaks on märgitud 2001.a. ja hiljem. Võisteldi omavahel lisaks korvpallile ka rahvastepallis, viske- ja teatevõistluses ning korvpalliteemalises viktoriinis.

Poiste võistluse põhiklassi võit rändas Rakvere ja tüdrukutel Tartu. Rakvere Spordikool (treener Märt Raam) oli kokku esindatud koguni 7 võistkonnaga ning parimaks kõigi seas osutus Rakvere SK I võistkond, kellele kuulus alavõit lisaks korvpallile, ka rahvastepallis ja viktoriinis. Teise koha näpsas napimast napimalt konkurentide eest SK RIM I võistkond (treenerid Arkko Pakkas, Kaarel Loigu). Kolmas koht jäi maha vaid ühe punktiga ning see kuulus Tartu Ülikool/Salva I meeskonnale (treener Jano Kunts). Neljas koht jäi kodusaalis pallinud KK Viimsi II võistkonnale (treener Sulev Särekanno), kes kogus tartlastega sama palju punkte, kuid tartlased edestasid Viimsi meeskonda napilt otsustavaks saanud korvpallis. Punkti vähem kogus viiendaks jäänud Rapla Korvpallikooli võistkond. Aasta nooremate seas (kogu võistkond sündinud 2002.a. ja hiljem) peeti eraldiarvestus ning väiksem karikas rändas samuti Rakvere, kuna Rakvere võistkondade numbrit IV kandnud meeskond alistas konkurendid veenvalt ja saavutas aasta vanemategi seas kõrge üheksanda koha, kirjutab basket.ee.

Tüdrukute võistluse parim oli Tartu Kalev (treener Kaire Asi). Teise koha sai SK Marcus I võistkond (treener Marek Koitla) ning kolmas koht jäi Audentese SK võistkonnale.

Aasta nooremate arvestuse parim oli Tallinna Kalev IV võistkond (treener Janika Veinpere-Pillisner). Tallinna Kalevi esindas kokku 6 võistkonda tüdrukute arvestuses.

Tulemused: poisid; tüdrukud

Pühapäeval toimus ka meeleolukas showprogramm, kus lastele tulid külla Piimameister OTTO/Rapla KK mängijad Sven Kaldre ja Indrek Kajupank, kelle vastu said kõik ka oma oskused proovile panna. Lisaks võistlesid omavahel võistluste maskotid tantsuoskustes ja pealtpanekuvõistlustel.

Ürituse õnnestumisele aitasid kaasa:
Ajakiri Basketball, AND1, Acme, Balbiino, Cum Laude, Delfi Sport, Eesti Korvpalliliit, Gamestar, G4S, Haribo, Kuulsaal, Nike, Sportland, Toyota, Vudila, Värska Vesi.

Fotod meeldejäävast kahest päevast. Samuti on võimalik nautida väikest videoklippi maskottide pealtpanekuvõistlusest.