Rock oli pea kogu kohtumise tagaaja rollis ja neljanda veerandaja alguses näitas tabloo Lugano 71:54 edunumbreid. Tartlased aga viigistasid ning võtsid lisaajal võidu.

Rocki resultatiivseimad olid Rain Veideman 22, Janar Talts 20, Callistus Eziukwu 18 ja Giorgi Tsintsadze 13 punktiga. Eziukwu võttis ka 15 lauapalli. Luganole tõi Mohamed Abukar 23 ja lisaks 12 korvisöötu andnud Edwin Draughan 19 silma.

Teises C-alagrupi neljanda vooru kohtumises on homme vastamisi Lissaboni Benfica ja Sofia Lukoil Academic. Enne seda mängu on Sofial kolm, Lissabonil kaks ning Luganol ja Tartul üks võit.

Vaata galeriid:

1. lisaaeg:

91:88 Efevbehralt kaks vabaviset. Sama mees pääseb viis sekundit enne lõppu kolmest viskama, kuid Rocki õnneks ei taba. Mäng on läbi.

91:86 Tsintsadze kahese järel võtab Lugano aja maha. Mängida 41 sekundit.

89:86 Eziukwu viib Rocki ette. Abukar tabab kahest vabaviskest ühe, seejärel teeb skoori Veideman. Mängida 1.32.

85:85 Leppiku kolmesele vastab Efevberha. Mängida 2.36.

82:82 Finn viigistab seisu vabavisetest.

82:80 Eziukwu viib Rocki juhtima. Mängida on veel 3.35.

4. veerandaeg:

80:80 Leppiku söödu lõikab vahelt Abukar, aga Draughani kahene ei taba. Viimasel sekundil ei saa Talts kaugviset sisse. Ees ootab lisaaeg.

80:80 Abukar viigistab seisu. Mängida 1.04.

80:78 Veidemani kolmese järel pääseb Rock juhtima! Lugano võtab 1.18 enne normaalaja lõppu time-out'i.

77:78 Talts ei jää Draughanile võlgu. Mängida on veel jäänud 1.52.

74:78 Eziukwu pealtpaneku järel on Rocki kaotusseis vaid ühepunktiline. Paraku vastab valusa kolmesega Draughan.

72:75 Veidemani vabavisete järel korv Finnilt. Seejärel Taltsilt neli punkti järjest ja kahene Veidemanilt.

64:73 Lugano viis minutit kestnud mõõna lõpetab Efevberha korv.

64:71 Taltsilt kahene. Rock on teinud 10:0 vahespurdi.

62:71 Allingu korvi järel võtab Lugano aja maha. Mängida on jäänud 6.07.

60:71 Leppiku ja Tsintsadze kolmesed hoiavad Rocki lootust elus. Neljanda veerandaja lõpuni on jäänud 7.20.

54:71 Luganolt viimase veerandaja alguses neli punkti järjest.

3. veerandaeg:

54:67 Abukarilt kaks tabavat vabaviset ja Tsintsadzelt veerandaja lõpetuseks kahene.

52:65 Luganolt seitse punkti järjest, siis tabab Talts.

50:58 Stockalperi kahese järel Tsintsadzelt 2+1 rünnak.

47:56 Lugano korvi järel Eziukwult kahene ja Veidemanilt kolmene.

Rock võtab aja maha, kui veerandaja lõpuni on 6.43.

42:54 Draughani kahene ja Abukari kolmene viivad külalised 12-punktilisse eduseisu.

42:49 Eziukwule vastab taas Abukar.

40:47 Teine poolaeg algab Abukari kahesega.

2. veerandaeg:

Avapoolajal olid Rocki resultatiivseimad Veideman kümne, Talts üheksa ja Eziukwu kaheksa punktiga. Luganole tõi Draughan 14 silma ja andis kaheksa resultatiivset söötu.

40:45 Poolaeg lõppeb Mladjani kolmesega.

40:42 Sokult kolmene. See tähendab, et Rock on teinud 8:0 vahespurdi. Luganolt 1.12 enne poolaja lõppu time-out.

37:42 Talts paneb pealt, Veideman lisab järgmisel rünnakul kolmese.

32:42 Draughanilt kahene, Taltsilt pealtpanek. Seejärel 2+1 rünnak Abukarilt.

30:37 Lugano 9:0 vahespurdi lõpetab Taltsi kahene.

28:28 Eziukwu pealtpaneku järel võtab Lugano aja maha. Poolaja lõpuni on jäänud 6.15.

26:28 Sanders realiseerib kahest vabaviskest ühe. Eziukwu lõpetab kaks Rocki rünnakut ja väljakuperemeeste kaotusseis on kahanenud kahele punktile.

22:27 Lugano avab teise veerandaja kolmesega. Taltsilt kahene vastu.

1. veerandaeg:

20:24 Taltsilt kahene ja Tsintsadzelt kolmene. Veerandaja lõpetab aga Lugano tabav kaugvise.

15:21 Draughan pääseb kahel rünnakul järjest vabaviskejoonele ja viib külalised kuue punktiga juhtima.

15:17 Talts realiseerib kahest vabaviskest ühe. Veerandaja lõpuni on jäänud 2.30.

14:17 Allingult 2+1 rünnak, seejärel Draughanilt kahene.

11:15 Finnilt veel neli punkti, millele Allingu vastab kahesega. Finn on visanud Lugano viimased kaheksa punkti.

11:11 Finn realiseerib vabavisked, Allingu viigistab.

9:9 Lugano pääseb punktiga ette, mille järel Veideman realiseerib jälle kahest vabaviskest ühe.

8:7 Eziukwu viigistab seisu ja Veideman viib Rocki vabaviskest juhtima.

5:7 Veidemani vabavisetele vastab Abukar kahesega. Veidemanilt veel kaks punkti.

1:5 Luganolt kolmene ja kahene.

1:0 Veideman realiseerib kahest vabaviskest ühe, kui mängitud on poolteist minutit.

Rocki algviisik: Sokk, Eziukwu, Allingu, Doronin, Veideman.

Enne mängu:

Tartlastel oleks vaja võita vähemalt 12 punktiga, sest võõrsil kaotati Šveitsi meistrile 61:73.

Rocki peatreener Indrek Visnapuu tõi mänguplaanist rääkides välja, et väga oluline on Lugano suurimad korvikütid Mohamed Abukar ja Michael Efevberha kinni saada, vahendab ERR Sport.

Visnapuu lisas, et pilt, mis võõrsil peetud kohtumise eel Luganost tekkis oli tõepärane: „Neil on palju ameeriklasi, aga nad ei ole individuaalse meisterlikkuse peale üles ehitatud."

Peatreeneri hinnangul pole kolm kaotust Rockile rusuvalt mõjunud: „Pigem vaatame positiivset poolt. Üheski mängus pole me trammi alla jäänud ja oleme võidelnud viimase hetkeni."