Tanel Soku kaks järjestikust tabamust vähendasid Kalevi kaotusseisu punktile (64:65), kui mängida jäi 46 sekundit. Järgmistel rünnakutel saatis edu aga kahjuks vastaseid ning Soku ja Veidemani teele saadetud kaugvisked kahjuks ei tabanud.

Viimasele veerandile läks Kalev seitsmepunktilises eduseisus. Kuid Haifa
jätkas teisel poolajal kättesaadud kindluse näitamist ning tegi seitsme minutiga 12:4 vahespurdi ning asus juhtima 56:55.

Rain Veidemani vabavisked tõstsid Kalevi veel ette 59:56, kui mängida jäi 2:51. Järgmise pooleteise minutiga suutsid vastased aga võtta eduseisu 65:60.

Suurepärane algus

Kalev alustas kohtumist suurepäraselt ning asus kuuendal minutil juba 13:6 juhtima. Neli minutit enne avaveerandi lõppu oli eduseisu 11 punkti ning Ty Abbotti ja Vlad Moldoveanu kaugvisete toel võideti avaveerand 23:15.

Kalevi hea mäng jätkus ka teisel veerandil. Pärast vastaste kaugviset esimesel rünnakul tegi koduklubi 9-0 spurdi ning asus 32:18 juhtima. Kajupanki, Frank Elegari ja Bamba Falli korvide järel kasvas eduseis 17 punktile ning poolajaks juhtigi 45:28.

Statistika

Ty Abbott tõi Kalevile 14 punkti ja 8 lauapalli. Rain Veideman lisas 11, Elegar ja Sokk 8 silma. Elegari arvele kogunes ka 10 lauapalli. Vastastele tõi Donta Smith 21 punkti. Brian Randle ja Ike Ofoegbu lisasid vastavalt 15 ja 13.

Haifa on jõudnud Euroopa tippu vaid mõne aastaga. 2008. aastal naases klubi 10-aastase vaheaja järel Iisraeli kõrgliigasse. Mullu jäädi põhiturniiril küll Euroliiga gigandi Tel Avivi Maccabi järel teiseks, kuid võideti 13. juunil peetud finaal sama meeskonna vastu 86:79. Tegu oli klubi esimese Iisraeli meistritiitliga.

Sel sügisel pidas Haifa USA-s kolm hooajaeelset kontrollkohtumist NBA klubidega. Phoenix Sunsile kaotati 41, Detroit Pistonsile 22 ja Memphis Grizzlies`ile 46 punktiga.