Avaveerandi 34:20 võitnud eestlased kaotasid teisel veerandil mängurütmi ja poolaja juttudeks siirduti riietusruumi juba põhjanaabrite 52:49 juhtimisel.

Teine poolaeg kuulus väga selgelt Marko Parkoneni juhendatavale Eestile, kes võitis kolmanda veerandi 35:21 ja viimase otsustava neljandiku 30:15. Agressiivset kaitsemängu näidanud eestlaste parimana tõi Sverre Aav (pildil) üleplatsimehena 20 punkti. Johannes Kirsipuu ja Marcus Lenk lisasid 18 silma. Joel Mäntynen tõi soomlastele 19 punkti.

Eestil on kirjas kaks võitu, sama seis on ka Läti U16 koondisel. Homne mäng otsustab seega turniirivõidu.

Eesti U18 koondis jäi avaveerandi järel kaotusseisu 23:31. Teine neljandik oli võrdsete heitlus, milles jäi napilt, 25:22 peale Soome. Poolajale siirduti vastaste 56:45 eduseisus.

Kolmandal veerandil olukord paraku halvenes. Eestlased jäid kiirete ja füüsiliste soomlaste katmisel hätta ning viimasele veerandile siirduti põhjanaabrite võimsas 82:58 eduseisus.

Viimane veerand oli soomlaste jaoks vaid vormistamise küsimus. Mikael Jantunen oli vastaste parim 18 punkti ja 10 lauapalliga. Eesti poolelt jäi Artur Konotšuk 14 silma peale, Henri Drell lisas 13 ja Karl-Kristjan Karpin 12 silma.