Tarvas:  Rain Veideman, Valmo Kriisa, Richard Anderson, Kristo Saage, Reinar Hallik.

TTÜ: Kristo Orula, Joosep Pokla, Reimo Tamm, Kristjan Makke, Joosep Toome.

1. veerand:

Rakvere spordihalli ei mahu rohkem enam tõenäoliselt ühtegi inimest. Täiesti arusaadav.

Algus on parem Tarval - kolmeminutilise mängu järel juhitakse 6:2. Siis teeb Anderson 8:2 ja Kuusmaa võtab arupidamisaja. Mängitud 4.09.

Tarva edul 11:8 tuleb platsile Müürsepp, aga siis jooksevad mõlema meeskonna rünnakud paaril korral umbe.

Klementsov kulbib Müürsepa pehme viske! Kuid kohe on jaol Kriisa - 13:8.

Halliku kolmese järel on Tarva edu 16:10. Mängida 2.30.

Müürsepp on täna hoopis teine mees, kui üleeile - paneb sisse kaks kolmest. Lisaks hiilgab kahe kulbiga Hallik ja Tarvas võidab avaveerandi 22:13.

Pildilink on SIIN:

2. veerand:

Tarvas saab esimesed punktid alles kolme minuti järel seisuks 24:17. Müürsepp teeb täna mängu! Paneb kahese ja siis otsa ka kolmese ning seis 29:17. Vaheajani 5.50.

TTÜ on siiani kahepunktiviskeid tabanud ainult 17-st neli. Siia on koer maetud.

2.20 mängida ja Tarva edunumbrid on 29:23. Kriisa on saanud pisut vigastada ja on lausa oma meeskonna varumängijate pingi juures pikali. Siis tegi Saage seisuks 32:23.

1.01 enne poolajasireeni lajatab Orula kolmese, seis 34:28 ja Sõber võtab aja maha.

Kuni vaheajani see seis enam ei muutu, Pokla paneb kolmese mööda ja Müürsepa viimase sekundi viskeürituse kulbib Orula.

Kriisa oli saanud tugeva laksu vastu õlga ja väike vigastus lõi jälle välja, aga teisel poolajal ta jälle väljakul.

3. veerand:

Kolm minutit selja taga ja Tarvas on ees 38:34. Müürsepalt juba 13 silma.

Teisel poolajal on TTÜ kaitse suts tihedam ja Tarvas pisut hädas - päris mitu korda ei saa nad rünnakut korralikult lõpetada.

TTÜ-l on mitel korral võimalus viigistada või ettegi minna, aga mis teha kui visked ei lähe. Sama häda ka Tarval. Skoori pole tehtud rohkem kui kaks minutit - 38:36.

Kuni Makke viigistab, mängida 3.20.

Siis proovib Müürsepp raskelt positsioonilt kolmest - mööda, seejärel Pokla täitsa vabalt kohalt - ikka mööda.

Hallik toob kaks punkti ja Veideman tabab mõlemad vabavisked ja Tarvas jälle ees 42:38. Mängida 1.40.

Päris palju pannakse endiselt mööda, mehed vist hakkasid väga mõtlema, et mis mäng hetkel käib ja mille peale.

Kriisa tabab 30 sekundit enne lõppu mõlemad vabavisked seisuks 44:41. Seejärel eksib TTü ja siis läheb mööda Halliku kolmene.

4. veerand:

Algul uhatakse mõlemas platsiotsas mööda, kuni Veideman teeb korvi, siis Makke, aga kohe otsa ka Kriisa.

Pärast Pokla tabamust eksivad jälle kõik. Käib ülikõva võitlus ja Tarvas on ees 48:45, kui normaalaja lõpuni 6.44.

TTÜ tahab hirmsasti, kuid ei kuku pallid korvi, isegi siis, kui kiirünnakul oldi neljakesi Kriisa vastu. Siis lisab Kriisa kaks punkti ja Tarvas on ees 52:45. Mängida 5.23 ja TTÜ-lt taimaut.

Kas Tarvas on ühe jalaga finaalis ja teeb ajalugu, sest Kriia vabavisetest juhib Rakvere 56:47 ja mängida pisut üle nelja minuti ...

Seejärel laksab Kriisa otse veel kolmese, aga Orula vastab samaga - 59:50. Saage vabavisete järel on Tarvas ees 61:50. Mängida 3.50.

Ja TTÜ on murdumas(nud), sööt antakse jumal teab kuhu ja Saks paneb kolmesejoone tagant ässa ... Samas teevad "tipikad" üleväljapressingut, aga suurt tulu sellest pole.

TTÜ teeb vigu, Tarvas tabab vabaviskeid, aga Toome ja Orula kolmesed annavad veel väikest lootust.

Mängida 1.58 ja Tarvas on ees 69:58.

Aga TTÜ tuleb tagasi - Saage saab viienda ja Kriisa tehnilise. Toome tabab ühe vabaviske, aga Tamm teeb 2+1 ja seis on korraga vaid 69:62. Aga samas teeb Tamm viienda vea, mees protesteerib ägedalt ja Kuusmaa viskab pintsaku seljast.

Veideman vabaviskejoonelt üks tabamus ja 70:62. 1.28 mängida.

TTÜ-l on võimalusi, aga kolmesed ei taba, kuni Toomelt kaks punkti. 22 sekundit enne lõppu ei eksi Veideman vabavisetel ja see on Tarva võit. Lõpus soleerib veel Müürsepp ja lõpptulemuseks on 76:71.

Võitjate resultatiivseim oli Kriisa 22 ja kaotajatel Orula 19 punktiga.

Mängu statistika on SIIN:

Eellugu:

Rakvere peatreeneri Andres Sõbra sõnul on hommikuse seisuga 1/3 pileteid eelmüügist läinud nagu soojad saiad. "Tuhat piletit on juba ära müüdud," nentis Sõber rahulolevalt.

"Tead, me teeme täna noortele korvpalluritele ühe ilusa žesti," jätkas korvpallibuumi tekitaja. "Rakvere noored korvpallipoisid saavad hümni ajal meie esindusmeeskonna juurde seista ja atmosfääri lähedalt nautida. Hümni laulab muuseas Erich Krieger," avalikustas Sõber Delfi Spordile.

"Usun, et mehed on lahinguks valmis. Tagasi hoida ei ole enam midagi."

Tarvas juhtis poolfinaalseeriat 2-0, kuid TTÜ suutis kahe järjestikuse lisaaja võiduga seisu võrdsustada.