Tartu parimana viskas ameeriklane Bill Amis 15 punkti, võttes maha ka 7 lauapalli. 14 punkti ja 5 lauapalliga toetas võitjaid vigastuspausilt naasnud Sten-Timmu Sokk, 11 silma said kirja veel Vallo Allingu (lisaks 6 lauda) ja Silver Leppik. TTÜ edukaim oli 14 punktiga Kiur Akenpärg, Kristjan Makke kontole kanti 12 punkti ja 5 lauapalli.

Mängu käik: (TÜ - TTÜ 22:10, 47:23, 66:38, 84:61)

IV VEERANDAEG

84:61 - Ühepoolselt kulgenud esimese poolfinaali võitis Tartu Ülikool.

73:53 - Vahe väheneb, aga kolme ja poole minutiga 20 punkti enam tagasi ei mängi

73:49 - Lõpuni jääb vähem kui 5 minutit. Ütleme nii, et on olnud huvitavamaid mänge vaadata

70:46 - Keeduselt kaks resultatiivset rünnakulahendust. Lõpuni 6.17

Doronin teenis ebasportliku vea, Akenpärg vabaviskejoonel, kuid mõlemad visked ei taba

70:42 - Doronin ja Arnold aktsioonis

68:40 - Allingu ja Akenpärg kasvatavad punktiarvet

III VEERANDAEG (19:15)

66:38 - Veerandaeg lõppenud. Paade pani tartlaste viimasel rünnakul veel kaks kolmest mööda

62:36 - Akenpärg ja Kaja kahandavad natukenegi kaotusseisu

62:31 - Doronin peremehetses ründelauas. Tartu on poolega peal ja üha igavamaks mäng muutub

60:31 - Paadelt resultatiivne lähivise ja kaitses kohe ebasportlik viga Mooses Kaja vastu

58:30 - Toimgas tabas TTÜ kasuks kolmese. See on alles meeskonna teine kolmene

58:27 - Paade täpne vabavisetel. TTÜ peatreener võttis aja maha. Veerandaega kulunud 5.09

56:27 - Arnoldilt resultatiivne hüppevise

56:25 - Allingu pani võimsalt pealt ja tegi karuröögatuse juurde

54:25 - Kurbas lisas punkte vabaviskejoonelt ja Allingu korvi alt. Veerandaega mängitud 3.15

50:25 - Makke upitas korvi Arnoldi möödaläinud viske

50:23 - Tartlased on heas viskehoos. Sokult neljas tabav kaugvise

II VEERANDAEG (25:13)

Poolaeg lõppenud. Tartul 9 punkti peal Amis, Leppik ja Sokk. Kaugvisked meeskonnal 8/18. Makke toonud TTÜ kasuks üleplatsimehena 10 punkti

47:23 - Et ikka päris kinni oleks löödud, pani Kurbas poolaja viimasel sekundil veel ühe kolmese

44:23 - Leppikult kolmas tabav kaugvise

41:23 - Allingu korvi alt. Käib poolaja viimane minut

39:23 - Leppikult kolmene ja Arnoldilt kaks punkti

36:21 - Resultatiivselt tegutsesid Makke ja Keedus

36:16 - Kurbas kasvatab läbiminekult avehe esmakordselt 20 punkti peale

34:16 - Punkte lisasid Arnold ja Amis. Pärast Pilgi viga rünnakul võttis Heino Lill aja maha. Poolaja lõpuni 5.16

32:14 - Kohe vastas kolmesega Leppik

29:14 - Pilk sai lõpuks korvil kaane pealt. Visked mängust 1/7

29:11 - Amiselt 2+1 rünnak ja tundub, et esimese poolajaga saab mäng tehtud

26:11 - Amiselt punktilisa. Veerandajast kulunud 2.25

Taavi Leok on 43 sekundiga teinud 3 viga. Tegemist on Tartu Ülikooli mängumehega. TTÜ pallurid panevad aga vabaviskeid järjekindlalt mööda

24:11 - Sokk teenis kohtunikega vaidlemise eest tehnilise vea. Akenpärg vabaviskejoonel 1/2

24:10 - Doroninilt esimesed punktid

I VEERANDAEG (22:10)

Veerandaeg lõppenud. Sten-Timmu Sokult 9 punkti, Makke arvel vastapoolel 8 punkti.

12:4 - Keedus kiirest, lõikas eelnevalt vahelt Soku söödu

12:2 - Sokult kaks tabavat kaugviset järjest. TTÜ peatreener Heino Lill võttis aja maha. Mängitud 4.48

6:2 - Allingu korvi alt, kaugelt pole kummalgi meeskonnal seni sisse kukkunud

4:2 - Makke avab TTÜ punktiskoori, mängitud 2.30. Mäng on üsna loiult alanud

4:0 - Veideman lisas läbiminekust veel kaks punkti

2:0 - Veideman avab keskpositsioonilt punktiarve

Algkoosseisud: TÜ - Sokk, Kurbas, Amis, Allingu, Veideman ; TTÜ - Akenpärg, Makke, Arnold, Pilk, Keedus

-------------------------------------

Eelinfo:

Nelja parema sekka jõudsid veerandfinaalist Rakvere Tarvas, TTÜ Korvpalliklubi, Tartu Ülikool ning BC Kalev/Cramo.

Täna kell 18.00 kohtuvad Tartu Ülikool ning TTÜ. Kell 20.00 astuvad võitlusse Kalev/Cramo ning Rakvere Tarvas.

Möödunud aastal võitis Rakveres toimunud finaalvõistlusel karika Tartu Ülikool, kes finaalis alistas kohaliku Tarvase.