Kalev alustas mängu suurepäraselt ning võitis avaveerandi 25:20. Kuigi poolajaks suutis Unics eduseisu endale võidelda, ei jäänud Eesti meister kordagi kaugele ning veel 4 minutit enne mängu lõppu jäädi vaid punktiga maha. Sealt edasi tegi Unics 6-0 spurdi ning suutis vahet lõpuni hoida.

Kalev/Cramo poolelt tõi parimana Gregor Arbet 17 punkti. Joosep Toome lisas 12 ja Gert Dorbek 10. Unicsi resultatiivseim oli 11 punktiga Lynn Greer.

Kalevil on nüüd VTB-s 1 võit ja 6 kaotust. Unicsile oli 1 kaotuse kõrval tegemist 7. võiduga.

Mängu käik: (Cramo - Unics 25:20, 36:40, 48:54, 64:73)

IV VEERANDAEG

Uljanko paneb kolmese, kahjuks pall rõngast ei taba ja kukuba Dorbeku käest auti. 17 sekundit mängida.

Kuusmaa võttis veel aja maga, aga raske on olukorda päästa. 28 sekundit mängida ning -6

64:70 - Greer mõlemal vabaviskel täpne

Unics võttis aja maha. Normaalaja lõpuni 1.10. Veel on kõik võimalik...

64:68 - Arbetilt lauapõrkega kolmene! Elame veel!!! Minna üle kahe minuti

61:68 - Samoilenkolt veel üks kolmene otsa. Kui valus...

61:65 - Greer uhas valusa kolmese

61:62 - Arbetilt ilus läbiminek. Minna 4.20

59:62 - Greer tabab mõlemad vabavisked, Arbet teenis oma neljanda vea

59:60 - Kena kombinatsioon Cramol ja Tamm üksi korvi all vaba

57:60 - Gubanov vabavisetel 2/2. Cramo võtab aja maha. Minna 5.29

57:58 - Bamba raius pealt. On teinud seni supermängu. Kuusmaa tõmbas mängu lõppus pakist jokkeri?

55:58 - Pašutin tabas kaugelt, on valusa käega mees. Mängis Martin Müürsepaga koos Liidu juunioride koondises ja Moskva CSKA-s

55:56 - Dorbeku ilus läbiminek sunnib Unicsi aja maha võtma. Nimekate külaliste edu on sulanud minimaalseks! Minna 8.09

53:56 - Dorbek veaga sisse ning 2+1 rünnak on tõsiasi. Lõpuni 8.40

50:56 - Bamba Fall on vabaviskejoonel eksimatu. Mustal mehel "silmad peas"

III VEERANDAEG

Veerandaeg lõppenud

48:54 - Arbetilt kolmene! Püsime veel mängus. Bamba Fall on teinud kaitses head tööd

45:54 - Arbet vabaviskejoonel 1/2

44:54 - Savrasenko veaga sisse. Toome teenis oma neljanda vea. Savrasenkolt lisaks ka vabavise. Käib veerandaja eelviimane minut

44:51 - Dorbek läbiminekust pisut leevendab punktipõuda

42:51 - Pašutin samal ajal tabab ja vahe käriseb 9 punkti peale

Cramol ei kuku enam kaugvisked kuidagi sisse

42:48 - Lyday realiseerib mõlemad vabavisked

Dorbek teenis Lyday liiga jõulise peatamise eest ebasportliku vea

42:46 - Pašutin realiseeris enda teenitud kiirrünnaku (blokeeris Dorbeku pealeviske). Kuusmaa võttis aja maha. Veerandaega mängitud 4.45

42:44 - Lyday täpne mõlemal vabaviskel

Cramo ei suuda rünnakutel enam nii produktiivne olla kui avapoolajal, aga Unicsil on hetkel sama mure

42:42 - Arbet vabaviskejoonel 1/2 ja pall jääb Cramole. McCarty teenis mulisemise eest tehnilise. Mängitud 23.30

41:42 - Uljankol oli võimalus viigistada, kuid vabakad 1/2. Teist poolaega mängitud 2.59

Jawai donkas kõrvirõngasse, Dorbek läks Savrasenko vastu pealt panema, hindas vähe üle

40:42 - Varbanov toob punktilisa, vastastel oli täpne Kelly McCarty

38:40 - Tamm läbiminekult lauapõrkest

Cramo alustab koosseisuga - Uljanko, Tamm, Arbet, Dorbek, Varbanov

II VEERANDAEG

Poolaeg lõppenud. Cramo viimasel rünnaku ei tabanud Riisi vise. Üldiselt väga positiivne poolaeg. Toomelt 12, Arbetilt 7 ja Uljankolt 5 punkti. Unicsil Jawai 8 punktiga resultatiivseim.

36:40 - Õnneks oli Uljankol kohe vastus olemas. Käivad poolaja viimased sekundid

33:40 - Zahhar Pašutinilt kolmene, täiesti vabaks oli jäetud

33:37 - Gubanov veaga sisse. Poolaja lõpuni 1.40. Vabavise ka tabab

33:34 - Toome keerutas oskuslikult korvi alt punktilisa. Tema arvel üleplatsimehena 12 punkti

31:34 - Cramo läks maa-alasse. Jawailt valus jõudemonstratsioon. Üle Toome pealt

31:32 - Jawai viib üle pika aja Unicsi juhtima. Austraallasel võimalus 2+1 rünnakuks. Õnneks vabavise mööda

31:30 - Jawai näitas korvi all võimu surudes palli pealt. Hea eeltöö tegi Greer. Kuusmaa võttis aja maha. Mängitud 15.03

31:28 - Unicsi üks nooremaid Pjotr Gubanov tegi skoori

31:26 - Riis vabaviskejoonelt 2/2

29:26 - Marko Riisil käsi valge, kena pettega keskpositsioonilt

27:26 - Jawai tegi nüüd omakorda Toomele ära. Suurte raskustega, aga palli ikkagi imes korvi. Kulunud 13.04

27:24 - Lynn Greer on hakanud vastastel skoori tegema, kunagine Tanel Teini klubikaaslane Poola klubis

27:22 - Toome keerutas korvi alt punkte lisaks. Vastas seisis Nathan Jawai

I VEERANDAEG

25:20 - Arbetilt kaks korvi järjest. Käib viimane minut

20:15 - Fantastiline kolmene Toomelt, üle Savrasenko käte

17:15 - Cramo peal!!! Esimesest kohmetusest saadi üle ja nüüd tuleb ainult panna... Unicsi peatreener Pašutin võttis kaotusseisus mõtlemisaja. Mängitud 6.56

14:15 - Toome on hästi mängu lülitunud. Tabav kaugvise temalt

11:15 - Savrasenko keerutas korvi alt Toome vastu kaks punkti. Cramo peatreener Kuusmaa võttis aja maha. Mängitud 5.26

11:13 - Äsja mängu tulnud Toomelt kohe keskpositsioonilt täpne vise

9:13 - Saal hakkab vähe elama. Dorbekult kolmene. Mängitud 4.20

6:13 - Arbetilt lõpuks Cramole punkte juurde

4:13 - Veremejenko vabavisked 2/2

4:11 - Hirmsad viskajad on kohal. Domercant pani muuseas teise kolmese. Pea 3 minutit mängitud

4:8 - Lyday vabavisetel täpne

4:6 - Keskpositsioonilt Lyday, peaaegu kolmese joone tagant

4:4 - Uljanko võrdsustab mänguseisu. Kenasti korvi alt

2:4 - Viksekahur Domercant paneb kolmese

2:1 - Veremejenkol vabavisked 1/2

2:0 - Varbanov avab mänguskoori, juhime nagu naksti

Algviisikud: Cramol - Pavel Uljanko, Gregor Arbet, Nikolai Varbanov, Gert Dorbek, Reimo Tamm ; Unicsil - Aleksei Savrasenko, Pjotr Samoilenko, Terrell Lyday, Henry Domercant, Vladimir Veremejenko.

----------------------------------

Eelinfo:

Reedel tuleb Kalevile külla Läti tippklubi Riia VEF.

VTB turniiritabelis on Kalev/Cramo hetkel A-alagrupis viimasel ehk üheksandal positsioonil. Seni peetud viiest kohtumisest on kirjas 1 võit ja 4 kaotust. Unics (6-1) on täiseduga jätkava Himki (6-0) järel teisel kohal (Tabeliseis).

Viimati Euroliigas Barcelonale 50:63 kaotanud Unicsi nimekamad mängijad on Henry Domercant, Lynn Greer, Kelly McCarty, Aleksei Savrasenko, Zahhar Pašutin ja Terrell Lyday.