Mängu käik: (Kalev/Cramo - TÜ/Rock 14:13, 29:25, 43:39, 62:47)

4. veerandaeg:

Kohtumine lõppes Kalev/Cramo võiduga, seeria seis tallinlaste kasuks 2-0.

62:47 - Škele hiilis jälle osavalt vabale positsioonile ning tegi skoori. Rocil täna kaugvisked 1/12, kahe mängu peale seega 2/30. Päris raju.

60:47 - Gregor Arbeti kolmene otsustas lõplikult mängu saatuse. Enam pole tartlastel võimalust. 1.28 lõpuni.

57:47 - Läbiminekul korvi alla lisas 2 punkti Tanel Sokk ja kohe järgmisel rünnakul tabas ta keskpositsioonilt.

53:47 - Eziukwu realiseeris mõlemad vabavisked. Dorbek sai neljanda vea.

53:45 - Škele kolmene ja Rock võtab aja maha. Lätlasel 20 punkti koos, lisaks 4 söötu ja 4 lauapalli.

50:45 - Škele panust on täna raske ülehinnata. Kui Kalev peaks võitma on lätlane tegija number üks. Pisut enam kui 4 minutit normaalaja lõpuni.

48:45 - Eichfuss tabas mõlemad vabavisked.

48:43 - Gert Dorbek tabas Kalevi jaoks väga tähtsa kolmese. Kogu pink oli krapsti püsti ja rusikad lehvisid.

45:43 - Eichfuss tabas lähiviske, Rock taas vauid kahe punkti kaugusel. Vähem kui 6 minutit normaalaja lõpuni.

45:41 - Veideman üritas puhtalt blokeerida Škele kiiresse minekut, aga kohtunikud vilistavad vea. Lätlane on hoidnud Kalevit täna selgelt üleval. Tema arvel juba 15 punkti.

43:41 - Allingu tabas keskpositsioonilt ja Kalevi 11 punktiline edu on sulanud kui kevadine lumi.

3. veerandaeg:

Veerandaeg lõppenud.

43:39 - Rock on tagasi mängus. Kiirrünnak Leppiku ja Veidemani esituses ning Eziukwu pealtpanek on toonud tartlased vaid 4 punkti peale.

43:35 - Sten Sokk realiseeris mõlemad vabavisked.

43:33 - Toome tabavale lähiviskele vastas vabaviskejoonelt Allingu.

41:32 - Arbet lõpetas Cramo ülipika rünnaku. Kolm korda said kalevlased ründelaua kätte. Pea 6 minutit veerandajast kulunud. Esimest korda Kalevil kahekohaline edu.

39:32 - Eziukwu pealtpanek vähendas pisut vahet.

39:30 - Tanel Sokk pani kolmese, Rocki peatreener Indrek Visnapuu võttis mõtlemisaja. 3.38 veerandajast kulunud.

36:30 - Škele lipsas väga osavalt korvi alla välja ja väliselt kerged kaks punkti juurde. Lätlane on ka kohtumise resultatiivseim 13 punktiga.

34:30 - Tsintsadzelt 2+1 rünnak. Vea tegi Keerles. Grusiinilt finaalseeria esimesed punktid.

34:27 - Škele ja Dunigan kasvatasid taas vahe 7 punkti peale.

29:27 - Sten Sokk avas kiirelt teise poolaja punktiarve.

2. veerandaeg:

29:25 - Poolaeg lõppenud. Kalev/Cramo juhib. Kohtumise resultatiivseim 8 punktiga Škele, tartlastest 6 punkti kirjas Doroninil ja Allingul. Rocki kaugvisked 1/7, Cramol 1/5.

28:25 - Timo Eichfussi tabamuse järel võttis Kuusmaa uuesti aja maha. Cramo treener on hetkel väga keevaline, just oma meeskonna rünnakute osas. 15 sekundit mängida.

28:23 - Rocki rünnaku lõpetas Allingu. Cramo peatreener Aivar Kuusmaa võttis kiirelt aja maha. 58 sekundit poolaja lõpuni.

28:21 - Tabamused said kirja Sten Sokk ja Armands Škele. Poolaja lõpuni 1.56.

26:19 - Doronin realiseeris vabavisked, Keerles tabas keskpositsioonilt.

24:17 - Gregor Arbet kasvatas vahe 7 punkti peale.

Rock jätkab hirmsat viskeseeriat kolmepunktijoone tagant. Seni 1/6, avamängus oli 1/18.

22:17 - Reimo Tamm pakkus publikule akrobaatilise viske. Väga efekte rünnaku lõpetamine.

20:17 - Tsintsadzelt ja Eziukwult ilus koostöö. Kohe vastas korviga Dunigan. 4.30 veerandajast kulunud.

18:15 - Škele kavaldas üle nii Leppiku kui Eziukwu ja saatis palli korvi.

16:15 - Škele sopsas keskpositsioonilt. Pisut enam kui 2 minutit veerandajast kulunud.

14:15 - Silver Leppik tabas keskpositsioonilt. Allingu sai samal ajal rünnakul oma teise vea.

Avaveerandi silmapaistvam persoon oli 6 punkti visanud Kalev/Cramo tagamees Marko Riis.

1. veerandaeg:

14:13 - Callistus Eziukwu viis pealtpanekuga Rocki juhtima, Riis kindlustas veerandaja võidu siiski kodumeeskonnale.

12:11 - Riis tabas vabavisetel kahest ühe. Veideman sai kirja tabava kaugviske.

11:8 - Allingu oli täpne vabaviskejoonel.

11:6 - Marko Riis tabas kohtumise esimese kolmese. Rockil kolmesed seni 0/3. 2.06 veerandaja lõpuni.

8:6 - Vallo Allingu tõi teise mehena Doronini järel Rockile punkte

8:4 - Joosep Toome upitas palli korvi.

Rain Veideman tuli finaalseerias esimest korda väljakule.

6:4 - Arbet pääses otsajoonelt läbi ja Kalev/Cramo ees. 5.30 mängitud, skoor imeväike.

Paadelt väga ebakindel algus. Äsja eksis mõlemal vabaviskel. Lisaks tegid Sokud vastastikku kingitusi, Tanel viskas mööda, Sten kaotas palli.

4:4 - Doronin hoiab üleval tartlaste skoori. Pea 4.30 mängitud.

4:2 - Škele tabas veaga. Vabavise mööda. Doronini esimene viga.

2:2 - Dunigan tabas umbes neljalt meetrilt.

0:2 - Marek Doronin avas mänguskoori. Enam kui poolteist minutit kulunud.

Kohtumise esimesel minutil mõlemalt poolt palju praaki. Kolm rünnakut järjest lõpevad sööduveaga, lisaks laseb Asko Paade ässa...

Algviisikud: Kalev/Cramo - Škele, Dunigan, Keerles, Tamm, Dorbek
                  Rock - Sokk, Allingu, Paade, Doronin, Tsintsadze

Rain Veideman teeb sooja ning täna ta kindlasti väljakule jookseb.

Saku Suurhallis on rahvast selgelt vähem kui esimesel mängul, kui tehti hooaja liigamängude publikurekord - 3200 pealtvaatajat. Ilus nädalavahetus ja talgud on teinud oma töö.

Eelinfo:

Kolmapäeval alguse saanud finaalseeria esimene vaatus andis seljavõidu BC Kalev/Cramole.

Tiitlikaitsjal Tartu Ülikool/Rockil tegid kehva esituse eelkõige tagamängijad. Täna on eeldatavalt tartlaste ridades tagasi Rain Veideman, kes küünarliigese vigastuse tõttu oli sunnitud esimese mängu vahele jätma.

Kas Veidemani tagasitulek annab meeskonnale uue hingamise ja Rock suudab finaalseeria viigistada?