FOTOD: Kalev/Cramo võitis EuroCupil Makedoonia meistrit kindlalt!

(96)
Korvpall: Kalev/Cromo -  MZT Skopje Aerodrom
Korvpall: Kalev/Cromo - MZT Skopje AerodromFoto: Priit Simson, Delfi/Eesti Ajalehdeed

BC Kalev/Cramo sai FIBA EuroCupi sarja eelviimases alagrupimängus võidulisa, kui alistas Saku suurhallis Makedoonia meistri MZT Skopje Aerodromi kindlalt 84:69.

Kalev võitis avaveerandi 17:14 ja mängis poolajavileks kätte eduseisu 47:29. Kolmanda veerandi lõpuks oli mäng sisuliselt tehtud - kalevlased juhtisid juba 71:47. Kuigi viimasel veerandil üritasid külalised kõvasti, mängu neil päästa enam ei õnnestunud.

Ty Abbott tõi Kalevile 25 punkti, Vlad Moldoveanu lisas 18 ja Tanel Sokk 13 punkti. Skopje tulemuslikum oli Stefan Sinovec 12 silmaga.

Kalev/Cramol on nüüd eurosarjas kaks võitu ja seitse kaotust, millega asutakse tabelis eelviimasel ehk viiendal kohal. Skopje on ühe võidu ja kaheksa kaotusega viimane. Liider on Kaasani Uniks üheksa võiduga, Tel Avivi Maccabil on kuus, Bandirma Banvitil viis ja Riia VEF-il neli võitu.

Juba homme on Delfi TV ekraanil Kalev/Cramo koduliiga mäng võõrsil TTÜ-ga, mis algab 18.30.

Kalev/Cramo - MZT Skopje Aerodrom
Pühapäeval võõrustab Cramo VTB liigas Vilniuse Lietuvos rytast.
Täname Kalev/Cramo korvpallureid kõige hea eest, soovime, et nad enda kallal edasi töötaksid ja VTB liigas ettepoole rühiksid.
Korras, meite mehed pole enam viimased! 84 : 69, teine võit EuroCupil on taskus
Vabavisked Abbottilt - mööda, sisse
Rahvas karjub Kalev, Abbott saab palli ja jookseb kiiresse
Vabandan, ikka viie punktiga plussis!!!
83 : 69, veel 17 sekundit mängida. Cramo on kahe mängu kokkuvõttes 4 punktiga ees
Abbotti esimene vabavise mööda, teine sisse
Niisiis, Kalev/Cramo hoiab kinni alagrupi eelviimasest ehk viiendast kohast.
Sokk peab korra väljakule tooma
Gibsonilt kiirrünnak, aga vise on liiga tugev ja vastane jookseb ka kiiresse, Veideman saab viienda vea
Kitsing ei saa palli kätte, noo
Gibsoni valesööt, kohe korv 76 : 58
Elegar kostitab vastast kulbiga
Abbott möödavise
Cramo kaotas Skopjes 70 : 79, seega on kodumeeskond 11 punktiga plussis.
Elegar - Kitsingu koostööst korv
EuroCupi alagrupi viimasest kohast Cramo pääseb. Tabelisse läheb teine võit. Kaasanile, VEF-ile kaotas Cramo mõlemad kohtumised. Banvitiga jäi seis 1 : 1. Haifaga mängib Eesti meister veel ühe mängu, esimese Tallinnas võitis Maccabi
Üks vabavise veel korvis, kolmas veerand lõppeb 71 : 47
Veideman saab vea, reageerib kohe rahulolematult, kohtunik annab talle ka tehnilise vea. Skopje vabavisked on korvis, 71 : 46
Noor võit on käes, 65 : 44
Abbottilt on tablool 20. Moldoveanult 18 punkti. Cramo liigub ladusa söödumänguga, kaitses hoitakse vastastel tihedalt peal
Moldoveanu viimane korv oli siiski kahene, Cramo juhib 65 : 44
Kalevi 3 - 1 rünnak lõppeb naljaka auti sööduga, Moldoveanu naerab ise ka oma totruse üle
Sokk mõnelt meetrilt - korv
Elegar, Fall, Abbott, Gibson ja Sokk veavad Kalevit võidu poole.
Kohe ka korv vastaselt
Sokult kolmene 50 : 29
Ülevaade G-grupi paremusjärjestusest: Kaasani Unics alistas Riia VEF-i 98 : 51 ja tagas alagrupis ülekaaluka esikoha. Kaasanil on 9 võitu. Haifa Maccabil on 6, VEF-il ja Bandirma Banvitil 4 võitu. Banvit juhib Haifa vastu poolajaks 52 : 37. On selge, et Haifa saab grupist teisena edasi. Kolmanda edasipääseja selgitab VEF-i ja Banviti mäng järgmisel kolmapäeval Riias
Moldoveanult 16, Abbottilt 13 ja avaveerandil ründehoos olnud Fallilt 10 punkti
Moldoveanu möödaviske järel minnakse seisul 47 : 29 riietusruumi
Siit mängust saab üksnes võiduga koju minna. Kalev/Cramo on sõiduvees, aga vastane pole ka eriti vahva
Gibson asendab Veidemani
Skopje vahetusmehed ei leia klappi, Cramo surve mõjub. Mitu rünnakut järjest on võõrustajad saanud kiiresti vabalt viskele
Kohe pall jälle Kalevil käes ja Abbott lõpetab kiirpealetungi 33 : 22
Moldoveanu kolmene, seis löheb hääks 31 : 22
Pall Skopjele
Veidemani sitke kaitsetöö, ta haarab pallist koos Davisega ja antakse hüppepall
Mõlemad meeskonna eksivad viskel, siis saab palli Kalev ja kiirpealetungi realiseerib Moldoveanu
Veideman söödab Abbottile korvi alla 26 : 22
Arsoskilt korv 24 : 22
Veidemanile vilistatakse jooks
Davis kaks vabaviset korvis, 24 : 20
Elegarile kolmas viga
Moldoveanu kolmene korvis, 24 : 18
Arsoski möödavise arvestatakse korviks, sest Kajupank lükkas palli minema korvi kohalt
Moldoveanu murrab pika sammuga korvi alla 21 : 16
Korv Reynoldsilt
Ka Elegar on väljakul, teeb kohe pärast palli kättesaamist valesöödu
Soku laseb hüppelt palli lendu 19 : 14
Skopje toob värskeid mängijaid väljakule. Gibsonit asendab Sokk
Moldoveanu möödaviske järel minnakse korraks puhkama, avaveerandil juhib Cramo 17 : 14.
Abbott mööda, laud Kalevile ja Sokk viskab viigi 4 : 4
Pall on jälle külaliste käes, aga Kalevi hea kaitse ning Stojanovski kaotab palli ja saab ka isikliku vea.
Algviisikud on niisugused: Elegar, kes tegi just ründevea, Fall, Abbott, Sokk ja Gibson. Vastastel: Mladenovski, kes viskas just 4 : 2, Sinovec, Kostoski, Stojanovski ja Reynolds.
Sinovecilt 2 : 2
Hüppepall läheb külalistele, mööda, ja kiirrünnakust viskab Abbott 2 : 0
Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak ütles pärast suurt lüüasaamist eelmisel nädalal Kaasanis sealsele Unicsile, et see polnud oluline mäng, oluline on tänane mäng, kui selgub, kes kahest meeskonnast jääb alagrupis viimaseks. Niisiis, läheb lahti suur vastasseis - kes väldib viimast kohta?
Skopje meeskonna korvpallurid rivistusid väljakule. EuroCupi alagrupiturniiri viimasele mängule pole saabunud kaks MZT Aerodromi kaks võtmemängijat, Todor Gecevski ja Gjorgji Cekovski.