Mängu käik: (TÜ/Rock - Kalev/Cramo 21:20, 44:38, 59:54, 77:77, 86:89)

LISAAEG: (5 minutit)

86:89 - Škele kolmene viis Kalev/Cramo meistritiitlini! Finaalseeria lõppes kuivalt 4-0!

86:86 - Tsitsadze vabavisked viigistavad mänguseisu. 1.04 minna.

84:86 - Sten Sokk kaugelt, Rock ei ole alla andnud.

81:86 - Dunigani ja Keerlese pealtpanekud viivad Cramo viiega ette. Alla kahe minuti minna.

81:82 - Škele haavas Rocki kolmesega, aga Veideman nõelas kohe järgmisel rünnakul tagasi. 2.33 lisaaja lõpuni. Tõeline finaalmäng!

78:79 - Dunigan tegi võõras lauas järelnoppimist, Cramo üle pika aja ette.

78:77 - Veideman vabaviskejoonel 1/2.

Škele eksis mõlemal vabaviskel.

4. veerandaeg:

77:77 - Doronini korvile vastab samaga Dorbek. Normaalaeg lõppenud.

75:75 - Arbetilt järjekordne valus kolmene ja kas tõesti tuleb Cramo kolm minutit enne lõppu olnud -11 pealt võitjana välja?! 47 sekundit normaalaja lõpuni.

75:72 - Tartlased on teinud rünnakul mitu kaheldavat otsust järjest ja vahe sulab. Dorbek realiseeris taas vabavisked. 1.14 minna.

75:70 - Dorbek ründelauas ja punktid lisaks.

75:68 - Veideman lisas punkte keskpositsioonilt. 1.47 normaalaja lõpuni. Cramo minut.

73:68 - Dorbek täpne vabaviskejoonelt ja vahepeal kindlana tundunud Rocki võit ei olegi enam nii kindel.

73:66 - Škele skooris lähiviskest ning kohe järgmisel rünnakul realiseeris vabavisked. 2.36 minna.

73:62 - Sten Sokk on teinud väga hea mängu ja tema kolmene viib Rocki esimesele võidule finaalseerias väga lähedale. Cramo kasutas minutilist mõtteaega.

70:62 - Sokk ja Tsintsadze kasvatavad tartlaste edu 8 punkti peale. Normaalaja lõpuni 3.42.

66:62 - Sten Sokk kaotas palli ja Škele realiseeris kiirrünnaku. Rocki minut. 5.41 normaalaega mängida.

66:60 - Dorbek vabavisetel kahest üks.

66:59 - Allingu upitas palli rõngasse. 6.30 normaalaja lõpuni.

64:59 - Škele tabas Cramo jaoks väga olulisel hetkel kolmese.

64:56 - Tsitsadze on tänases kohtumises mängumees, mitte nagu mõnes eelnevas finaalseeria kohtumises. Grusiini arvel 9 punkti.

62:56 - Dunigan surus pealt korvirõngast tagasipõrkunud palli.

62:54 - Veideman sopsas kolmese ja Rock on praegu paremas sõiduvees kui vastased.

3. veerandaeg:

Veerandaeg lõppenud.

59:54 - Eziukwu vabavisetel kahest üks. Tsintsadze realiseeris mõlemad.

Keerles teenis Eziukwu katmisel oma 4. vea.

56:54 - Leppik sopsas kolmese. Cramo kasutas mõtteaega. 2.02 veerandaja lõpuni.

53:54 - Küll pall mõtles Eziukwu esimese vabaviske ajal, kuid siiski kukkus sisse. Rocki keskmängija on olnud lahja - seni vaid 2 punkti ja 3 lauapalli.

51:54 - Dunigan korvi alt. Kõigepealt ründelaud ja siis kaks punkti. 7.30 veerandaega mängitud.

Isiklikke vigu on palju, aga kellelgi pole veel nelja viga.

51:52 - Arbeti kolmesed on täna olnud valus relv. Lisaks pakkus Cramo "veteran" kiirrünnakust pealtpaneku. Rock kasutab minutilist mõttepausi. 4.28 veerandaja lõpuni.

51:47 - Eichfuss vabavisetel 1/2. Mäng läheb üha hasartsemaks ja võitluslikumaks. Ligi 4.30 veerandajast kulunud.

50:47 - Škele kerkis 12 punktiga Arbeti kõrvale, olles Cramo suurim skooritegija.

50:45 - Allingu ja Eichfuss viivad Rocki taas pisut kindlama vahega ette.

46:45 - Tsintsadze kahesele vastas kohe järgmisel rünnakul kolmesega Arbet.

44:42 - Škele taas aktsioonis, tabades seekord lähiviske. 1.30 teist poolaega mängitud.

44:40 - Škele vabavisetel täpne.

Rain Veideman sai kohe alustuseks ebasportliku vea, võttes karmilt maha Armands Škele läbimineku.

2. veerandaeg:

Rocki kaugvisked esimesel poolajal 4/8 ja Cramol 2/9. Vabavisked vastavalt 12/15 ja 12/17. Laud Tartule 14-13, kusjuures Allingu on võtnud 8 lauapalli. Asko Paade on teist kohtumist järjest pingipoiss.

44:38 - Poolaeg lõppenud. Veideman realiseeris mõlemad vabavisked.

42:38 - Dunigan peremehetses võõras lauas ja tegi 2+1 rünnaku.

42:35 - Allingu tabas kahest vabaviskest ühe. Algas poolaja viimane minut.

41:35 - Sten Sokk sopsas oma teise kolmese ja kerkis 12 punktiga üleplatsimeheks. Rocki mängujuht on seni tabanud 100% täpsusega. Kalev/Cramo kasutas minutilist mõtteaega. 2.30 poolaja lõpuni.

38:35 - Keerles oli täpne vabavisetel. Pea 6 minutit veerandaega kulunud.

38:33 - Sten Sokk realiseeris mõlemad vabavisked ja lisas veel kolmese!

33:33 - Sten Sokk täpne lähiviskel. Kuusmaale anti tehniline. 5.10 veerandaega mängitud.

31:33 - Dunigan sai alles nüüd käe valgeks, kahest vabaviskest sopsas üks.

31:32 - Tsintsadze põrutas ka kohe tabava kaugviske. Kuusmaa võttis aja maha. 4.15 teisest veerandajast kulunud.

28:30 - Rocki esimese kaugviske tabas Veideman. Tartlaste kaugvisked seni 1/4, Cramol 2/6.

25:28 - Vabavisetel oli täpne Sten Sokk.

23:28 - Tamm ja Keerles samuti resultatiivsed ning Rocki peatreener Indrek Visnapuu on sunnitud aja maha võtma. 2.25 veerandajast mängitud.

23:24 - Dorbek viis külalismeeskonna juhtima. Tema esituses tabav lähivise ja kaks vabaviset.

23:20 - Leppik kavaldas Keerlese üle ja kasvatas edumaad.

1. veerandaeg:

21:20 - Veerandaeg lõppenud. Allingu vise kallutas esimese minivõitluse Rocki kasuks. Allingu tõusis 10 punktiga ühtlasi suurimaks skooritegijaks, Kalevi poolel on Arbet 9 punkti peal.

19:20 - Tammelt teine korv järjest, kauge kahesega vastas Eichfuss. Käib veerandaja viimane minut.

17:18 - Silver Leppik tabas vabaviske ja Reimo Tamm lähiviske.

16:16 - Allingu täpne lähiviskel, lisas realiseeris mõlemad vabavisked Rain Veideman.

12:16 - Gregor Arbet vabavisetel kahest üks, tema arvel juba 9 punkti! Pea 7 minutit mängitud.

12:15 - Arbetilt täna teine tabav kaugvise. Seni ainus mees, kes kolmese joone tagant sisse saanud.

12:12 - Arbet ja Allingu vabavisetel täpsed.

10:10 - Joosep Toome ja Vallo Allingu aktsioonis.

8:8 - Allingult keskpositsioonivise ja Arbetilt kaugvise. Pisut enam kui 4 mintutit mängitud.

6:5 - Škelelt väga huvitav rünnakulahend. Atso Matsalu hoiatas Kalev/Cramo peatreener Aivar Kuusmaad, et tehniline on soolas.

6:3 - Doronin üle Michael Dunigani pikkade käte.

4:3 - Rait Keerles skooris vabaviskejoonelt. 2.30 aega kulunud.

4:1 - Eichfuss on võtnud Rockis initsiatiivi enda kanda. Veaga Dunigani vastu sisse.

2:1 - Tanel Sokk tabas kahest vabaviskest ühe.

2:0 - Timo Eichfuss pikkusega korvi all Škelest üle.

Rock on iga mänguga kaotusnumbreid vähendanud. Esimese mängu vahe 24 punkti, siis 15 punkti ja kolmandas kohtumises jäi vahe 10 punkti. Kas see annab tänaseks lootust?

Algviisikud: TÜ/Rock - Sokk, Eichfuss, Doronin, Allingu, Veideman
                 Kalev/Cramo - Škele, Arbet, Sokk, Keerles, Dunigan

-----------------------------

Eelinfo:

Siiani kahvatut mängu näidanud Tartu Ülikool/Rock vajab täna koduväljakul hädasti võitu, sest kolm esimest mängu on Tallinna BC Kalev/Cramole kaotatud.

Kui kolme esimese finaalmängu avapoolajad on kulgenud suhteliselt võrdses heitluses, siis teisel poolajal on tartlased väsinud. Kalev/Cramo on visanud teisel poolajal keskmiselt 38 punkti, tiitlikaitsja TÜ/Rock aga kõigest 24.

Kaks suurt on viimase kuue hooaja jooksul finaalis omavahel kohtunud viiel korral. 4:0 on lõppenud seeria vaid korra, kui kolm aastat tagasi krooniti meistriks TÜ/Rock.