Delfi toob veel täna õhtul lugejateni video vahendusel asjaosaliste kommentaarid

Võitjate parimana viskas Denver Nuggetsi hingekirja kuuluv, kuid NBA tööseisaku ajal Venemaale mängima läinud Timofei Mozgov 15 punkti. 14 silmaga toetas Himkit 2003.-2006. aastani New Jersey Netsis mänginud horvaat Zoran Planinić. Kalevi resultatiivseim oli Gregor Arbet 13 punktiga, 9 punkti lisas Marko Riis, 8 Bamba Fall ja 7 Nikolai Varbanov.

Kalevlased tabasid kahepunktiviskeid protsendiga 37,7 % (20/53), kolmeseid 41,4 % (7/17) ja vabaviskeid 46,6 % (7/15). Maha võeti 14 kaitse- ja 16 ründelauda. Tippklassi näidanud Himki kahepunktivisete tabavusprotsent oli 68,2 % (28/41), kolmestel 47,3 % (17/24), vabavisetel 70,8% (17/24). Venemaa klubi sai rünnakul 9 ja kaitses 34 lauapalli.

Kolmest mängust ühe võidu teeninud Kalev/Cramo järgmine vastane Ühisliigas on Samara Krasnõje Krõlja, kellega kohtutakse 30. oktoobril võõrsil. Sel pühapäeval mängib Kalev/Cramo Eesti meistriliigas võõrsil Valgaga.

Vaata pilte!

Mängu käik (10:21; 31:45; 50:77; 68:100):

IV veerandaeg:(68:100)

68:100 Reimo Tamm vormistab lõppskoori

66:100 Saks toob Kalevile kaks punkti, Planinic viib Himki sajanda punktini

64:96 Bamba Fall näitab enda pealtpaneku oskusi

62:94 Denver Nuggetsi mees Timofei Mozgov paneb kolmel rünnakul järjest pealt!

60:86 Dorbek tabab kaugviske

57:82 Monjalt kolmene

57:79 Arbetilt kaks punkti

III veerandaeg:(50:77)

50:77 Bamba Fallilt järjest neli punkti

Andres Sõber Tallinna TV-s: "Ärme kaota veel lootust, laseme poistel möllata."

44:66 Marko Riisilt kaugvise

41:66 Äsja vahetusest sekkunud Kaido Saks tabab kolmese

36:62 Arbeti kaugvise

33:60 Kaks punkti Arbetilt

31:57 Kalev/Cramo kaotusseis aina suureneb

31:49 Himki suurendab edu ühe minutiga 18 punktile, Kuusmaa võtab minutilise vaheaja

Fotod esimesest poolajast:

II veerandaeg: (31:45)

Statistika: Kalevi resultatiivseim on seni olnud Gregor Arbet 8 punktiga, Dorbek on toonud 6 ja Kitsing 5 silma. Himki parimana viskas Vitali Fridzon 9 punkti. Kalev on võtnud maha 11 kaitse- ja 11 ründelauda, Himki vastavad numbrid on 3 ja 17. Kalevi kahepunktivisete tabavusprotsent on 29 %, Himkil 61,1 %.

31:45 Kitsing takistab veaga Fridzoni, kes tabab kindlalt kaks vabaviset. Kalev on 14 punktiga kaotusseisus

31:43 Monjalt kolmene, Planinicilt üks vabavise. Kuusmaa võtab 53 sekundit enne poolaja lõppu teise mõtlemisaja

3:6 Arbet tabab kolmese

0:6 Himki on pooleteist minutiga läinud kuue punktiga juhtima.

Kalevi esiviisik: Armands Škele, Gert Dorbek, Pavel Uljanko, Nikolai Varbanov, Gregor Arbet

Eelvaade:

Kalev/Cramol ei saa kaasa mängida Tanel Sokk. "Suure tõenäosusega jääb Tanel täna mängust seljavigastuse tõttu kõrvale. Kui väga häda tekib, siis ta saab aidata," selgitas Delfile meeskonna peatreener Aivar Kuusmaa.

Põhimängujuhi kohale on Kuusmaa sõnul kaks varianti: "kas alustame Armands Škele või Reimo Tammega."