"Selle mängu esimesed minutid olid juba nii pingelised nagu olümpiamängude finaalis," kiitis head mängu Rakvere Tarvase peatreener Andres Sõber. Ka TTÜ peatreener Aivar Kuusmaa oli mängujärgsel pressikonverentsil naerusuine: mäng Rakveres oli niivõrd hea fiilinguga, et tahaks siia kindlasti tagasi tulla. Vaata videost:

"Õiged lahingud on alles ees," sõnas Andres Sõber, kelle sõnul kulub võit vastasmeeskonnale ära. Andres Sõber tõi mängu analüüsides ka huvitava paralleeli muusikamaailmaga. Vaata videost:

Mängu käik:

Kuus minutit mängitud ja punkti on visatud vähe - TTÜ juhib 8:6.

Senise kohtumise kauneim hetk oli Veidemani võimas kulp Tammele.

Samas on Tarva "hing" Kriisa teinud juba kolm viga, lisaks läks (löödi?) tal kulm veriseks.

Esimese veerandi võitis TTÜ 12:8.

Vaata fotogaleriid SIIT!

Teisel veerandil, seisult 10:13 teeb Tarvas mehise vahespurdi ja läks ette 17:13 ning siis isegi 19:13. Andersonilt juba 12 punkti.

Aga TTÜ on visa ja jõuab viigini 19:19, vahepeal saadab Müürsepp mööda mõlemad vabavisked. Vaheajani 4.30.

Edasi läheb punkt-punktilt - 2.30 poolajapausini ja seis on 23:23.Sama tasavägiselt mängitakse kuni vaheajani.

Poolaeg 32:32. Tarva resultatiivseimana on Anderson visanud 15 ja TTÜ-l Tamm 7 punkti.

Kolmandast neli minutit mängitud ja TTÜ ees 42:41. Edasi teeb TTÜ vahe pisut suuremaks - 49:44.

Tarvas jõuab punkti kaugusele 48:49 ja enne viimast veerandit juhib TTÜ 55:52.

3.51 jäi lõpuni, kui Halliku kolmene tegi viigiseisuks 67:67. Vahetukt enne seda sai täna käe valgeks ka Müürsepp.

18 sekundit enne normaalaja lõppu tabab Toome kahest vabaviskest ühe ja viib TTÜ ette 76:74. Aga Tarvas otsib lahendust peaaegu viimase sekundini ja leiab selle - Anderson viigistab 76:76. Tuleb lisaaeg.

Lisaajal pääses kohe mõne punktiga ette TTÜ ja seda edu enam käest ei antud.

Kriisa tabas 15 sekundit enne lõppu mõlemad vabavisked ja vähendas vahe 85:86-le. Seejärel viskas viskas TTÜ sisse ühe vabaviske.

Aga järgmisel rünnakul põrgatas Kriisa palli endale vastu jalga ja kuigi TTÜ mehed said kokku kasutada neli vabaviset, millest tabasid ühe, võtsid "tipikad" siiski võidu 88:85.

Võitjate parimatena viskasid Toome ja Pokla 19 punkti, Tarva resultatiivseim oli Anderson 33 silmaga.

Kohtumise statistikat näed SIIT:

Seeria neljas mäng toimub järgmisel esmaspäeval algusega kell 19.00 TTÜ spordihoones.

Eellugu:

Eesti korvpallimeistrivõistluste 85-aastase ajaloo jooksul pole Tallinna või Tartu väline meeskond veel finaali jõudnud. Kodupubliku marulist toetust nautival Tarvasel on selleks aga täna suurepärased võimalused.

Esiteks ei ole Tarvas TTÜ-le kaotanud nüüd juba viies järjestikuses kohtumises, kirjutab basket.ee. Teiseks lõpetati põhiturniir TTÜ-st eespool. Kolmandaks kuulub Tarvase koosseisu põhiturniiri MVP Valmo Kriisa.

TTÜ loots Aivar Kuusmaa sõnas enne poolfinaalide algust Basketile, et võidab meeskond, kes jääb tervikuks nii palliplatsil, pingil kui ka väljaspool mängu. Täna õhtuks on selge, kas selleks on Tarvas või ehk on veel lootust ka TTÜ-l.