FOTOD: Finaal algas suure pauguga: Rakvere Tarvas purustas Tartus TÜ/Rocki!

(295)
Tarvas - Rock

Rakvere Tarvas alustas G4S Eesti Korvpalli Meistriliiga finaalseeriat Tartus võimsa mänguga, alistades kohaliku TÜ/Rocki 70:54.

Tarvas otsustas mängu saatuse viimase viie ja poole minutiga, kui tehti koguni 18:1 vahespurt! Neli kaugviset tabanud Martin Müürsepp tõi võitjate resultatiivseimana 18 punkti.

Loe lisaks: Martin Müürsepp: Rock ise pakkus meile seda võitu!

Kullamäe: Rocki rünnak jooksis lõpus täiesti kinni

Indrek Visnapuu: Tarvas mängis meid selgelt üle

Seeria teine mäng on teisipäeval taas Tartus.

Mängu käik:

Rock - Tarvas 54:70 (12:17, 29:31, 48:47)

I veerand:

Praeguseks on selgunud, et Valmo Kriisa lööb kaasa vaatamata käevigastusele. Rock alustab algviisikuga Tein, Abernethy, Leppik, Talts ja Morrison. Tarvas: Veideman, Kriisa, Saage, Hallik, Anderson.

Finaali esimese korvi viskab Anderson - 2:0 Tarvale. Talts surub palli korvi ja viigistab.

Ridamisi visatakse mööda. Kolm minutit mängitud ja seis alles 2:2.

Veideman ja Talts tabavad kaugviske - 5:5 ja mängitud kuus minutit. Talts viib tartlased esmakordselt juhtima 7:5.

Müürsepp tabab kolmese - 13:9 Tarvale. Kohe vastab samaga Leppik.

Viimane minut ja Tarvas ees 17:12.

Avaveerand Tarvasele 17:12.

II veerand:

Eichfuss ja Morrison veavad Rocki viigini 17:17. Mängitud poolteist minutit.

Veidemanilt kaugvise ja Saagelt kahene - 22:17 Tarvale.

Müürsepp tabab Kriisa söödu järel kaugviske - 25:20 külalistele. Mängitud viis minutit.

Abernethylt kaks korvi järjest ja tartlased jõuavad viigini 25:25.

Kaks minutit mängida. Seis viigis 29:29.

Kahe minutiga ei ühtegi korvi. 4 sekundit enne poolajavilet kasutab Rock minutilist mõtlemisaega.

Veideman tabab vabavisked ja Tarvas võidab poolaja 31:29. Rain Veideman on Tarva resultatiivseim 10 punktiga, Martin Müürsepa arvel on 8 punkti ja kolm viga. Tartlaste tulemuslikum on Janar Talts 8 punkti ja 4 lauapalliga.

III veerand:

Tein ja Hallik eksivad teise poolaja avaminutil kaugviskel. Visketabavus on meeskondadel siiani üsna võrdne.

Rain Veidemanilt kolmas kolmene ja 13 punkti. Tarvas ees 34:29.

Rock vastab 6:0 vahespurdiga ja pääseb 35:34 juhtima. Kolm minutit mängitud.

Veerandaja keskpaigaks on ees kodumeeskond 39:36.

Kaks ja pool minutit mängida ja tartlased ühega peal 42:41. Siiani vaid kaks punkti toonud Morrisonil on neli viga.

Rock juhib 3. veerandi lõpuks 48:47.

IV veerand:

Jätkub punkt-punkti mäng. Teisel minutil on Tarvas ees 52:51. Müürsepp tabas just kaugviske.

Neli minutit ei ühtegi korvi! Ikka Tarvas peal 52:51. Mängida viis ja pool minutit.

Kuiva seeria lõpetab Eichfuss, Saage vastab kohe kolmesega ja Tarvas juhib 55:53. 4.50 mängida.

4.15 jäänud: Müürsepalt 15-s punkt - Tarvas peal 57:53.

3.20 lõpuni: Kriisa viib Tarva 59:53 juhtima.

2.40 jäänud: Müürsepa kolmene ja seis juba 62:53.

2.15 jäänud: Tarvas ees juba 65:53.

2.05 lõpuni: Tein vähendab vahe 54:65-le.

01.15 jäänud: Hallik korv ja Tarvas peal 67:54.

Viimane minut: Kriisa viib Tarva 70:54 juhtima.

Tarvas võidab ülekaalukalt 70:54.