Eesti alustas mängu hästi ning esimese veerandaja keskpaigaks juhiti 18:11. Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Gruusia koondis sai peagi mängu käima ning võitis esimese veerandi NBA mehe Zaza Pachulia viimase sekundi korvist 19:18.

Gruuslaste ülekaal jätkus ka teisel veerandil ning esimene peagi oli vahe kümnepunktiline. Poolaja lõpus õnnestus Eesti aga peamiselt Kristo Saagele vahet vähendada ning poolajale mingi 37:43 kaotusseisus.

Kolmandal veerandajal suutis Eesti mängu tagasi tulla ning Kristjan Kanguri ning Rain Veidemani korvidest oli seis peagi 56:55 ja Eesti juhtis. Korraks sai veel Gruusi ette, kuid edasine mängukäik jätkus eestlaste taktikepi all.

Eestlaste parimad olid Kristjan Kangur ja Gregor Arbet vastavalt 19 ja 18 punktiga. Joosep Toome ning Rain Veideman lisasid 13 punkti.

Vastastele tõi Zaza Pachulia 17, Marquez Haynes 14 ja Giorgi Tsintsadze 12 punkti.

Mängu käik: (Eesti - Gruusia)

IV VEERANDAEG:

82:75 - Arbet saab korvi alla söödu ja viskab rahulikult sisse. Võit!

80:74 - Arbet kasvatab edu kuuele ja võit on käe ulatuses! Toome teenib viienda vea, mängida

78:74 - Algas normaalaja viimane minut, ründelauast sai palli ja upitas korvi Joosep Toome.

76:74 - Haynes vabaviskejoonel 1/2.

76:73 - Veideman teeb skoori ilusa läbimineku järel.

74:73 - Tsintsadze on viimasel veerandil olnud tõeline punktimasin.

74:71 - Vahe on sulanud kolme punkti peale. Tiit Sokk võttis vastaste pealtpaneku järel aja maha. Normaalaja lõpuni 2.16.

74:68 - Veideman paugutab kaugelt, aga kohe vastas samaga Haynes.

71:65 - Tsintsadze on toonud grusiinidele nüüd 5 punkti järjest.

71:62 - Shengelia lähiviskele vastab sopsava kaugviskega Kangur. Normaalaja lõpuni vähem kui 6 minutit. Kanguri arvel 19 punkti ja 5 lauapalli.

68:60 - Tsintsadze realiseeris vabavisked.

68:58 - Toome lisas punkte korvi alt, pärast ilusat otsa-audi lahtimängimist.

III VEERANDAEG: (66:58)

66:58 - Tabava viimase sekundi kolmesega riputas veel soola haavale Kangur! Publik möllab, Saku hallis elu keeb.

63:58 - Trobikonna vabavisete järel Eesti ees viie punktiga.

60:58 - Toome lõpetas kiirrünnaku. Grusiinid on endast täitsa väljas, peatreener Kokoskov saadeti minema! Suslov, Peerandi ja Allik on hoos - kohtunikud siis :)

58:58 - Veideman ilusast läbiminekust.

56:58 - Grusiinidelt kolmene kohe vastu. Autoriks mullu Saksamaa liigas mänginud tagamees Giorgi Gamqrelidze.

56:55 - Kangur realiseeris mõlemad vabavisked, rahvas aplodeeris kohe innuga. Eesti teisel poolajal esmakordselt ees.

Dorbek eksis mõlemal vabaviskel, koondise vabavisete tabavus alla 50 protsendi 10/22!!!!!!!!!!!!!

54:55 - Veideman lisas nurgast veel ühe kolmese ja vahe minimaalne. Eesti on teinud tõhusa vahespurdi. Eesti koondisel kirjas 10 tabanud kolmest!

51:55 - Hakkab looma, Arbet tabas oma neljanda kolmese. Täpselt neli minutit veerandaja lõpuni.

Kangur eksis taas mõlemal vabaviskel. Nii on raske võita!

48:55 - Eesti koondise kiirrünnaku lõpetas korviga Kangur. Gruusia võttis aja maha, veerandaja lõpuni 5.07.

46:55 - Markoišvili kolmesele vastas samaga Arbet.

43:52 - Sokk vabaviskejoonelt 1/2.

42:50 - Dorbek ründelauas, teenid vea. Tabas mõlemad vabavisked.

40:50 - Saage realiseeris kahest vabaviskest ühe. 2.55 veerandaega mängitud.

Asi läheb inetuks. Sanikidzel ei pidanud närv vastu ning ta lõi Saagele vastu nägu. Grusiin kukkus vigadega pingile. Tunded möllavad mägede poegadel.

39:50 - Pachulia keerutas korvi alt järjekordsed kaks punkti.

39:48 - Tsanikidze lõikas palli vahelt ja pakkus järjekordse pealtpaneku. Kangur tegi näpule liiga ning teda aasuti tohterdama.

39:46 - Tsintsadze kolmesele vastas tabava viskega keskpositsioonilt Kangur.

Eesti koondis alustas teist poolaega viisikuga - Saage, Dorbek, Talts, Kangur, Toome.

--------------------------------------

II VEERANDAEG: (37:43)

37:43 - Kristo Saage pani poolajale punkti tabava kaugviskega. Meie poolelt avapoolajal 8 punktiga resultatiivseimad Sokk ja Arbet. Eestil kolmesed 7/16 ja kahesed 5/12. Selgelt on võetud suund väljast rohkem peale visata. Lauapallid vastastele 21-12 ja korvisöödud 7-1.

34:43 - Eesti üritas üleväljapressingut, aga grusiinid tulid survest lihtsalt välja ja Pachulia lõpetas rünnaku pealtpanekuga. Eesti koondis võttis aja maha, mängida 8,27 sekundit.

34:41 - Sanikidze pealtpanekule vastas tabava keskpositsiooniviskega Toome.

32:39 - Saage avas isikliku punktiarve. Käib poolaja viimane minut.

Sten Sokk sai kokkupõrkes Pachuliaga vigastada ja suundus longates varumeeste pingile.

29:38 - Toome tabas mõlemad vabavisked.

27:38 - Pachulia keskpositsioonilt. Tema arvel kohtumise resultatiivseimana 12 punkti.

27:36 - Toome realiseeris kahest vabaviskest ühe.

26:36 - Haynesi show jätkus resultatiivse läbiminekuga. Vabavise õnneks mööda. Vahe esmakordselt kahekohaline. Pisut enam kui 3 minutit poolaja lõpuni.

26:34 - Gruusia koondise "võõrjõult" Haynes´ilt lühikese ajaga kaks kolmest.

26:28 - Mitmel korral korvi alt eksinud Toome paugutas kolmese joone juurest.

24:28 - Sanikidze lõptas rünnaku võimsa pealtpanekuga.

24:26 - Sokk 7,5 meetri pealt kolmene. Sarnaselt Arbetile ka temal kaks tabavat kaugviset nüüd kirjas.

Eesti koondise peatreener Tiit Sokk võttis seisul 21:26 aja maha. Poolaja lõpuni 6.28. Eesti koondisel on skoori teinud vaid neli mängijat - Kangur, Arbet, Sokk, Talts. Vähevõitu 14 minuti kohta.

Kangur eksis mõlemal vabaviskel.

21:26 - Grusiinide kombinatsioonilise rünnaku lõpetas Nikoloz Tskitišvili.

21:23 - Haynesi korvile vastas ilusa ja resultatiivse läbiminekuga Kangur. Pealtvaatajate reageeringu järgi kipuvad kohtunikud meie koondisele liiga tegema. Poolteist minutit veerandajast kulunud.

19:21 - Talts tabas kahest vabaviskest ühe.

18:21 - Ateena Panathinaikose keskmängija Giorgi Shermadini (216 cm) keerutas Taltsi vastu 2 punkti.

Teist veerandaega alustavad Eestil Talts, Kangur, Veidema, Dorbek, Sokk.

I VEERANDAEG: (18:19)

18:19 - Pachulia lõpusekundi vise kindlustab avaveerandi võidu Gruusiale. Eesti ei saanud viie minuti jooksul ühtegi punkti!

18:17 - Grusiinid vähendavad vabaviskejoonelt kaotusseisu minimaalseks. Arbet pani kolmese tagant ässa. Käib veerandaja viimane minut.

18:15 - 210 cm pika vastaste keskmängija Pachuliaga ollakse raskustes. Vabavisked temalt taas 1/2.

Talts eksis mõlemal vabaviskel. Veerandaja lõpuni 2.51.

18:14 - Pachulia realiseeris kahest vabaviskest ühe. Eesti koondisel esimest korda väljakule Veideman ja Saage.

18:13 - Pachulialt veaga korv, õnneks vabavise mööda.

18:11 - Arbet ladus veel ühe kolmese. Korv võtab kõik vastu, mida eesti mehed teele saadavad :). Iseenesest ju tore. Gruusia koondise peatreener Igor Kokoskov võttis aja maha. Mängitud 5.06.

15:11 - Sokk kaugviskel täpne. Eesti koondis näitab head viskekindlust ja publik on samuti hästi häälestunud. Toetus on tuntav!

12:11 - Tsintsadze realiseeris vabavisked.

12:9 - Arbeti kaugvise viib Eesti koondise esimest korda juhtima.

9:9 - Kangur ja Sanikidze näitasid täpset kätt kolmese tagant. Mängitud 4 minutit.

6:6 - Sokk oli täpne keskpositsioonilt.

4:6 - NBA mees Zaza Pachulia (Atlanta Hawks) tegi skoori keskpositsioonilt, Arbet realiseeris kaks vabaviset. Boisa teenis jalaga palli löömise eest ebasportliku vea.

2:4 - Pachulia tabas vabavisked, Kangur avas Eesti koondise punktiarve lähiviskest.

0:2 - Vladimir Boisa avas mänguskoori 36. sekundil. Tsintsadze ja Sanikidze on mõlemad Gruusia algkoosseisus. Lisaks Pachulia, Boisa ja pruun poiss Marquez Haynes.

Eesti koondise algviisik - Joosep Toome, Kristjan Kangur, Gert Dorbek, Sten Sokk, Gregor Arbet.

----------------------------------

Päeva esimeses mängus alistas USA üliõpilaskoondis 78:77 Rootsi koondise. Loe täpsemalt SIIT!

Gruusia mängib 31. augustil startival EM-finaalturniiril D-grupis koos Venemaa, Belgia, Ukraina, Bulgaaria ja Sloveeniaga.