Esimesel poolajal mitmel korral kaheksapunktilisse kaotusseisu jäänud, vaheajale 41:43 seisul läinud Eesti alustas pärast punkt-punkti mängu otsustavat spurti 7.45 enne lõppu 68:68 viigiseisult. Ridamisi tabasid Gregor Arbet, Sten Timmu Sokk, Kristjan Kangur, Siim-Sander Vene ja uuesti Sokk - 10:0 spurdi järel juhtis Eesti neli minutit enne lõppu 78:68.

Serbia pääses Milenko Tepici juhtimisel 59 sekundit enne lõppu vaid kahe punkti kaugusele 80:78, ent korvid Sokult, Venelt, Gert Dorbekilt ja Kanguri tabavad vabavisked üheksa sekundit enne lõppu ei lasknud kuulsal vastasel tagasitulekut eduka lõpuni viia.

Eesti resultatiivseimana viskas Kangur 19 punkti ja andis viis korvisöötu, Arbet viskas 17 punkti, Vene kogus 15 punkti ja 10 lauapalli, neli kaugviset tabanud Reinar Hallik 14 punkti. Kuulsa peatreeneri Dušan Ivkovici juhendatavale Serbiale tõi aastaid NBA-s mänginud, praegune Moskva CSKA põhikeskmängija Nenad Krstic 20, CSKA mängujuht Milos Teodosic 16, Tepic 16, Nemanja Bjelica 11 punkti.

Eesti suutis viigistada lauavõitluse 37:37 ja tabada kolmeseid 27st 11.

Pärast Montenegro 101:92 võitu võõrsil Islandi üle Iisraeli 106:73 edu Slovakkia üle on Montenegrol alagrupi liidrina võite-kaotusi 9-0, Iisraelil teisena 6-3, Serbial ja Eestil 5-4 (Serbia juhib omavahelistes mängudes +18), Islandil ja Slovakkial 1-8.

Eestit aitaks alagrupis kolmandaks vaid viimases voorus Islandi alistamine ja Serbia kaotus koduväljakul Iisraelile. Sel moel saadud kolmandast kohast ei pruugi aga piisata EM-finaalturniirile pääsemiseks - kuue alagrupi kolmanda koha omanikest pääseb finaalturniirile neli.