Kalev võitis avaveerandi 16:10, kuid viskas järgmise kahe veerandajaga kokku vaid 21 punkti ja läks otsustavale kümnele minutile vastu kaotusseisus 37:49. Kolmanda veerandi esimese viie ja poole minutiga ei suutnud kalevlased seejuures visata ühtegi punkti.

Otsustaval veerandil suutis tiitlikaitsja järgi võtta ja kolm minutit enne normaalaja lõppu asus Kalev 54:53 juhtima. Närvilistel lõpuminutitel kallutas aga mängu enda kasuks TÜ/Rock, kuigi pidi mängima viie veaga platsilt lahkunud Tanel Teini, Martin Viiaski ja Marek Doroninita. Rocki poolel ei teinud kaasa ka Vallo Allingu.

Tartlaste resultatiivsemad olid Tanel Tein 14 ja otsustavatel lõpuminutitel tähtsad punktid toonud J.S. Nash 13 silmaga. Martin Viiask viskas 10 punkti ja hankis 10 lauapalli. Kalevi resultatiivseim oli Rait Keerles 13 punktiga. Tallinna klubi suutis 23-st kolmepunktiviskest tabada vaid 3 (13%) — viis möödaviset tegid nii Gert Dorbek kui ka Howard Frier.

Finaalseeria teine mäng toimub esmaspäeval, 15. mail taas Saku Suurhallis.