Euroliigas on uueks hooajaks selgusetu veel üks koht


Euroliigas on uueks hooajaks selgusetu veel üks koht
Euroliiga valitsev meister Moskva CSKAFoto: SERGIO PEREZ, REUTERS

Uuel hooajal toimub korvpalli Euroliiga laiendatud koosseisus, kui senise 16 tiimi asemel osaleb tippliigas 18 klubi. Praeguseks on 18 klubist selgunud 17.

11 klubi pääsevad Euroliigasse kindlate lepingute alusel, nendeks on: Anadolu Efes (Türgi), Milano Olympia Armani (Itaalia), Moskva CSKA (Venemaa), FC Barcelona (Hispaania), Madridi Real (Hispaania), Baskonia (Hispaania), Kaunase Žalgiris (Leedu), Pireuse Olympiakos (Kreeka), Ateena Panathinaikos (Kreeka), Istanbuli Fenerbahce (Türgi) ja Tel Avivi Maccabi (Iisrael).

Lisaks eelpool nimetatutele on uueks hooajaks koha kindlustanud ka Müncheni Bayern ja Prantsusmaa tiim Villaurbanne´i Asvel. Nimelt sõlmisid need klubid Euroliigaga lepingu, mis tagas neile kohad kaheks järgmiseks aastaks.

Seotud lood:

Uueks hooajaks jõudsid Euroliigasse ka EuroCupi võitja Valencia, Saksamaa meistriliigas finaali jõudnud Berliini Alba ja VTB Ühisliiga finaali pääsenud Moskva oblasti Himki ning Aadria liigas võidutsenud Belgradi Crvena Zvezda.

Viimane koht tagatakse wildcardiga, mille nimel pretendeerivad hetkel mitmed klubid, kellest kõige paremad võimalused on Eurohoopsi andmetel Kaasani Unicsil ja Belgradi Partisanil.