Teise mängupäeva ühe suurema maiuspala eest kandsid hoolt 12-aastaste turniiri kohtumises Šarunas Marciulionise korvpalliakadeemia ja Peterburi Vasilieostrovskaja spordikool, kelle vahelises matšis läks võitja selgitamiseks vaja lisaaega.

Konkurentidest aasta nooremad leedulased, keda juhendab endine mängumees Tomas Keršis, jõudsid viigini 2,4 sekundit enne normaalaja lõppu. Lisaajalgi püsis skoor pikka aega tasakaalus, ent lõpusekundeil oli Peterburi palluritel õnne rohkem.

Viimased kindlustasid ühtlasi endale pääsu esinelikusse. Poolfinaalis läksid peterburilased kokku A-alagrupi parima, favoriitide hulka kuuluva Ventspils Sparsiga, kellele vandusid alla kindlalt 36:73.

Teises poolfinaalis võitis korraldajate Erkmaa KK meeskonna liidri Hugo Erkmaa 29 punkti toel Moskva Timirjazevskaja spordikooli 55:33 (poolaeg 31:17). Umbes samalaadse kontserdi pakkus noor tulevikulootus hiljuti Pärnus peetud Eesti noorte C-klassi karikavõistluste finaalis, kus ta sai hakkama kolmikduubliga (viskas 29 punkt, andis 11 korvisöötu ja hankis 10 lauapalli), aidates Erkmaa KK karikavõiduni. Nelikduublist lahutas toona vaid kolm viga mängijale, kuivõrd vastased rikkusid tema takistamisel määrusi seitsmel korral.

Treener Aivo Erkmaa hoolealused tagasid koduse Rising Stars turniiril endale eelnevalt B-alagrupis esikoha kui said päeva esimeses pooles 51:36 (poolaeg 24:14) jagu Irkutski BK Irkutist. Hugo Erkmaa panustas selles kohtumises Erkmaa KK edusse 15 ja Aaro Silla 11 punkti.

10-aastaste poiste konkurentsis läheb jõuproovi otsustavale päevale ainsana kaotuseta vastu võõrustajate Erkmaa KK, kes oli laupäeval 69:45 parem Peterburi Admiralteiskaja spordikoolist ja 53:25 Jõhvi/KK HITO meeskonnast.

Treener Gert Prantsi juhendatavate tartlaste eest viskasid esimeses mängus Kaspar Kitsing 18, Patrik Peemot 15 ning Kerr Kriisa ja Peeter Toomas Tael võrdselt 11 punkti. Teises matšis olid resultatiivsemad Kitsing 17 ja Peemot 12 punktiga.