Eesti meistermeeskond Erkmaa Korvpallikool läks päeva esimeses kohtumises kokku Läti meistri ja Euroopa klubide meistermeeskondade karikaturniiri finalisti Riia DSN-iga.

Matši alguses kohe tugeva maa-ala pressingu eestlastele peale pannud lätlased võitsid kindlalt 77:41 (poolaeg 37:19). "Väga palju meil vastastele pakkuda ei olnud," lausus Erkmaa KK peatreener Aivo Erkmaa. "Tiitlikaitsja mängis oma tasemele vastavalt."

Tartlaste edukamana viskas Tom Kaldre 15 punkti ja võttis maha kuus lauapalli. Norman Räim lisas üheksa, Carlos Jürgens seitse punkti. Riia DSN-i rivistuses kogus nende liider Arturs Strautins 22 punkti ja kaheksa lauapalli. Arturs Banga kontosse kanti 18 punkti. Erkmaa KK jäi vastastele alla lauavõitluses 23-41 (ründelaud 5-18), pallikaotusi kogunes 20 (DSN-il 15).

Liepaja olümpiakeskuses toimuva EYBL-i etapi teises mängus oli tartlaste vastaseks Arvydas Sabonise korvpallikeskus. Viimased olid juhatanud turniiri sisse 53:39 võiduga koduse konkurendi Kaunase Aisciai üle.

Erkmaa KK haaras kohtumise alguses initsiatiivi ja juhtis esimese poolaja järel veel 33:31. Teisel poolajal hakkas aga leedulaste maa-ala pressing rohkem vilja kandma ning otsustava spurdi järel neljandal perioodil sai võitja saatus sisuliselt selgeks.

Sabonise korvpallikeskus oli kokkuvõttes parem 68:53.

Tom Kaldre panustas Erkmaa KK kasuks 19 punkti, kaheksa lauapalli ja neli resultatiivset söötu. Carlos Jürgens lisas 10 punkti ja kolm korvisöötu ning Kaspar Erik Puusep üheksa punkti ja üheksa lauapalli. Leedulaste parimana viskas Aimantas Stankevicius 21 punkti. Lukas Zukauskase arvele jäi 18 punkti.

"Hävisime sisuliselt viimase mänguperioodiga," tõdes tartlaste juhendaja Aivo Erkmaa. "Otsustavaks sai vastaste pikem pink, mis lubas neil rohkem vahetusi teha. Maa-ala kaitset kasutasid nad sarnaselt lätlastega meie vastu praktiliselt terve kohtumise vältel. Meil kahjuks võrdväärne vahetus põhimeestele puudus ja väsimus tegi oma töö."

EYBL-i etapi teisel, laupäevasel mängupäeval ootab Erkmaa KK-d ees algusega kell 10.30 vastasseis Moskva Trintaga ja kell 15 Šarunas Marciulionise korvpalliakadeemiaga.

Trinta oli avapäeval Marciulionise korvpalliakadeemiast parem 64:54 ja Liepajast 89:32. Marciulionis BA kaotas lisaks Stockholmi Fryshusetile 64:86.