Enne otsustavat kohtumist pühapäeval Saratovi Avtodoriga paiknevad treener Aivo Erkmaa juhendatavad tartlased täisedu nelja võiduga juhtiva lätlaste Riia DSN-i ning nelja võidu kõrvale esimese kaotuse saanud rootslaste Fryshuseti järel kolme võidu ja ühe kaotusega kolmandal kohal.

Stockholmis tegutsev klubi vandus laupäeval tasavägise heitluse järel lisaajal 68:71 alla Avtodorile.

Erkmaa KK võitis etapi teisel päeval esmalt BS Riga eakaaslasi 51:27 (poolaeg 28:15). Nelja esimese minutiga 8:0 algedu saavutanud tartlased ei lasknud vastaseid kogu kohtumise vältel kordagi ohtlikku lähedusse.

Riialased näitasid harvanähtavalt nigelat visketabavust, läkitades 24 katsest korvi ühe kaugviske, tabades 32 lähiviskest seitse ja 22 vabaviskest 10.

Võitjate parimana tõi Tom Kaldre 18 punkti ja kuus lauapalli. Lauavõitluses mehiselt rassinud Kaspar Erik Puusepp hankis 12, Hugo Erkmaa üheksa ja Arnold Mitt kaheksa palli.

Päeva lõpetuseks toimunud Tartu derbis alistas Erkmaa KK 43:27 (25:11) Salva/Rocki. Tom Kaldre viskas võitjatele 15 ja Hugo Erkmaa 14 punkti. Virulastega kahasse Euroopas ühisvõistkonnana mängivate kaotajate resultatiivsemana kogus Saaremaa pallur Tormi Niits kaheksa punkti ja kümme lauapalli.

Pühapäeval kell 10.30 algavas otsustavas mängus Saratovi Avtodoriga tuleb Erkmaa KK-l lahendada küsimus, mis kaalukausi kallutamisel saab ilmselt üheks võtmeküsimuseks - lauavõitlus - kuivõrd vastaste edurivisse kuulub seitse vähemalt kahemeetrist mängijat.