Erkmaa Korvpallikool kohtus otsustavas matšis Moskva Timirjazevskaja spordikooliga, kel oli enne seda sarnaselt tartlastega kirjas kaks võitu ja kaks kaotust.

Võrdselt kulgenud esimese poolaja järel läks Erkmaa KK teisele poolajale vastu minimaalses 21:20 eduseisus. Kolmandal veerandajal avasid meeskonnad punktiarve kui mängitud oli ligi neli minutit. Viimane periood algas Erkmaa KK jaoks tagaajaja rollis 28:33, kokkuvõttes jäädi alla 33:46.

Etapil tartlaste parimaks valitud Carlos Jürgens viskas lõpukohtumises üheksa punkti, Arnold Mitt lisas kaheksa punkti ja kaheksa lauapalli. Kaspar Erik Puusep võttis lauast maha 12 palli.

EYBL-i finaalturniirile Erkmaa KK paraku pääsu ei lunastanud. Peatreener Aivo Erkmaa sõnul sai määravaks ebaõnnestunud teine etapp Liepajas, kus tuli loodetud võidulisa asemel hoopis kõigis viies kohtumises vastaste paremust tunnistada. "Ühe-kahe liidri puudumine või väiksem panus avaldub kahjuks sellisel tasemel mängudes teravalt," lausus ta.

Vimasel etapil sai meeskonna üks tugitalasid Hugo Erkmaa põlvevalu trotsides kaaslasi aidata kolmes kohtumises, millest ühes sepistas võidukorvi. Äsja kopsupõletikku põdenud Kaspar Erik Puusepp tegutses küll tublilt, kuid sunnitud paus treeningutes avaldas temagi puhul oma mõju.

Täiseduga lõpetas nii viimase etapi kui ka kogu põhihooaja kokku 15 võitu kogunud tiitlikaitsja Riia DSN.

Etapi lõplik tabeliseis: Riia DSN 5-0, Minski BC Meštšerjakova 3-2, Moskva Timirjazevskaja, BS Liepaja 3-2, Erkmaa KK 2-3, Stockholmi Fryshuset 2-3, Mariupoli Azovmaš 2-3, Gdanski Pomerania 0-4.