Eestlane tegi Euroliigas hooaja parima mängu, kuid tema koduklubi hävis 50 punktiga

 (2)
Merike Anderson
Merike AndersonIlmar Saabas

Korvpalli naiste Euroliigas pidid Merike Anderson ja Castors Braine kolmapäeval tunnistama Venemaa tippklubi Jekaterinburgi UMMC veenvat 50-punktilist 103:53 (32:13, 25:7, 20:18, 26:15) paremust.

36-aastane pikaaegne Eesti koondise tagamängija teenis kaheksa naisega hakkama saanud Belgia klubi ridades mänguaega 17 minutit ning kogus 9 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ning langes viie veaga pingile, kirjutab Korvpall24.ee.

Andersoni efektiivsusnäitaja 8 oli koos 10 punkti kirja saanud Celeste Trahan-Davisega oma tiimi parim ning +/- näitaja poolest (-15) oli ta samuti Castors Braine’i üks edukamaid, jagades seda au temast poole vähem mänguaega teeninud Sien Devliegheriga.

Tegemist oli Andersoni senise hooaja parima esitusega Euroliigas, kui ületatud sai tänavune punktirekord 6 ning ka mänguminutite arv 16.

Euroliiga A-alagrupis on Jekaterinburg UMMC täisedu seitsme võiduga hoidmas liidrikohta, Castors Braine on ühe võidu ja kuue kaotusega eelviimasel ehk 7. real.

Refereeritud artikli täistekst Korvpall24.ee lehel