Eile oli Eesti küllalt tujutus mängus jäänud alla Valgevenele 53:66 ning tänagi tundus meeskonda valdavat samasugune letargia, seda vähemalt 25 minutit. Ometi, lõpuks suudeti jalad kõhu alt välja võtta ning mitte just taktikaliselt väga tugeva Hollandi vastu napp 56:54 võit võtta.

Esimene veerand 10:16, teine koguni 3:10 (ainsad punktid Ander Talu veerandi lõpu kolmesest), kolmas veerand aga juba Eestile 28:16. Samas, III veerandi esimese viie minuti järel oli seis Hollandi kasuks 37:20. Seega tegi Eesti veerandi lõpus 21:6 spurdi.
Seis enne viimast veerandit 41:43. Viimase veerandi neli esimest minutit kaotas Eesti aga 0:8, kaotusnumbrid taas 41:51. Oli vastastikku pudistamist, kuid punkte noppisid eestlased: Niits pani pealt, Kaldre nõelas alt ning Niits tõi paremalt lauapõrkest – seis 49:51.Holland lõikas ise endale näppu totrate rünnakulahendustega, lisaks sai neil paar meest üsna süütutes olukordades viga.

Jäi minut lõpuni, kui Holland sai alt kaks silma juurde, olime taga 49:53. Kuid 14 sekundit hiljem pani Rosenthal kohe äärelt söödust kolmese, mõtlemata-kahtlemata – 52:53. Olime tagasi mängus.

36 sekundit enne lõppu teenis Holland vabavisked ja realiseeris neist ühe. Eesti rünnak otsis kaua lahendust, sööte tuli kokku 6-7 tk, kuni leidis 45 kraadi all Tom Kaldre, kes pani üsna kauge kolmese.... Olime ees 55:54. Holland tegi seejärel taas üsna küsitava lahenduse, misjärel Gregor Ilves realiseeris kahest vabaviskest ühe. Holland püüdis ülikauget kolmest, kuid ebaõnnestus. Numbrid tablool 56:54 Eesti kasuks.

Mäng oli heitlik. Kuid Eesti sai turniiril neljanda võidu kolme kaotuse kõrvale. Rõõmu tegi eelkõige ärkamine ja võitlus. Mitte alla andmine olukorras, kus motivatsiooni on raske leida. Rõõmu tegi ka Gregor Ilvese hea esitus – 14 minutiga 11 pt, 2 lp, 4 rs ning tema pluss oli platsi parim - +20. Puhkust sai täna Sten Saaremäel.

Eesti oli lauas parem 48-39 (rl 14-8), korvisöödud 16-15, pallikaotusi oli mõlemal 19. Eesti sai vastase pallikaotustest 20, Holland 12 pt, teise võimaluse punktid Eestile 13-1, pingilt tuli meile 25, Hollandile vaid 14 pt.

Holland tabas paremini kaheseid – 45 vs 32 %, Eesti kolmeseid – 33 vs 21 %, Holland vabaviskeid – 61 vs 54 %.

Märt Rosenthal kogus 17+4+3+2 vl, Gregor Ilves 11+2+4, Tormi Niits 9+12+5+4 vl, Sven Kaldre 5+2+2+2 vl, Ron-Arnar Pehka 5+2+2+2 vl, Martin Otto Parve 2+4 lp.